Парламентський комітет свободи слова обговорив ситуацію довкола «Інтера»

08.09.2016

7 вересня члени Національної ради взяли участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики, на якому обговорювалася ситуація з нападом та пожежею в приміщенні інформаційної служби каналу «Інтер».

Присутні заслухали начальника слідчого управління поліції м. Києва Олександра Пивовара, який доповів, що відкрито кримінальне провадження й тривають слідчі дії стосовно вчиненого хуліганства, пошкодження майна та перешкоджання журналістській діяльності.

Члени парламентського комітету й інші учасники обговорення наголошували на відповідальності менеджменту каналів за інформаційну політику та поширення контенту, який збурює суспільство і викликає його осуд. Ішлося про необхідність ухвалення таких нормативних актів, які б дозволяли регулятору галузі при виявленні фактів екстремізму вживати адекватних заходів впливу.

У Національної ради має бути інструмент для припинення мовлення, коли створюється реальна небезпека суспільству, державі і її громадянам. У такому випадку обмеження свободи слова буде виправдане згідно із міжнародними документами.