Парламентська асамблея ОБСЄ закликала Російську Федерацію покласти край порушенням прав людини і основних свобод на Кримському півострові

11.07.2016

1 – 5 липня 2016 року в м. Тбілісі, Грузія, відбулася 25-а сесія Парламентської Асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі. На ній було ухвалено Резолюцію «Порушення прав людини і основних свобод в Автономній Республіці Крим і м. Севастополі».

У Резолюції ПА ОБСЄ «засуджує серйозні обмеження свободи засобів масової інформації і свободи висловлення думки у Криму, де відключають українські телеканали, замінюючи їх телеканалами Російської Федерації, змушують закриватися засоби масової інформації кримських татар і погрожують, залякують та переслідують журналістів», а також засуджує всі порушення прав людини і основоположних свобод на Кримському півострові, які характеризуються, зокрема, посиленням репресій, насилля і дискримінації корінного населення кримських татар та етнічних українців.

У документі міститься заклик забезпечити захист усіх прав людини і основоположних свобод в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі в частині, що стосується, inter alia, свободи мирних зібрань і асоціацій, свободи засобів масової інформації і свободи вираження думок, доступу до інформації, свободи думки, совісті, релігії чи переконань, свободи пересування, права на місце проживання, громадянство, на працю, власність і земельних прав, права доступу до охорони здоров’я та освіти й усіх інших громадянських, політичних, економічних, соціальних і культурних прав.