П’яти мовникам призначено перевірки щодо дотримання ними правил мовлення у День пам’яті 13 вересня

24.09.2020

Регуляторний орган 24 вересня розглянув результати моніторингу мовлення 5 ліцензіатів – ТОВ «ГОЛДБЕРРІ» (логотип «ЕСПРЕСО»),  м. Київ, ТОВ «Телерадіокомпанія «Нові комунікації» (логотип «Z ZIK»), м. Львів, ТОВ «Апостроф ТВ» (логотип «Апостроф tv»),  м. Київ, ДП «Новий обрій» (позивні «Радио пятница»), м. Київ,  і ТОВ «Телерадіокомпанія  «НБМ-РАДІО» (позивні «Ретро ФМ»), м. Київ, – і призначив їм позапланові перевірки.

Відповідно до Постанови Верховної Ради України 13 вересня в Україні відзначався День пам’яті українців – жертв примусового виселення з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках. При плануванні програм і передач на такі дні мовники зобов’язані керуватися Правилами ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті. Проте моніторингом Національної ради зафіксовано ознаки порушень цих вимог трьома телеканалами і двома радіостанціями.

Зокрема, було зафіксовано, що 13 вересня телеканал «ЕСПРЕСО» упродовж доби не транслював інформацію про день пам’яті. Такої ж інформації не було зафіксовано в ефірі телеканалів «Z ZIK» у проміжку часу з  00:00 до 09:48, і «Апостроф tv» – з 00:00 до 12:18. Крім того, в ефірі телеканалів «ЕСПРЕСО» і «Апостроф tv» о 12:00 не було  оголошено хвилина мовчання із супроводженням звуку метронома. Також на екрані мовників не демонструвалася палаюча свічка або відповідне стилізоване зображення: «ЄСПРЕСО» – з 00:00 до 18:50,  «Апостроф tv» – з 00:00 до 12:08.

Не поширювали інформацію про день пам’яті у всьому обсязі, а саме мінімум раз на дві години, «Радио пятница» і «Ретро ФМ». Зокрема, такої інформації не було зафіксовано у проміжок часу з 00:00 до 09:59 в ефірі «Радио пятница», а з 00:00 до 10:03 – в ефірі «Ретро ФМ».

Національна рада проведе позапланові перевірки діяльності цих компаній і на підставі їх результатів ухвалить відповідні рішення.