Особливості висвітлення медіа виборчої кампанії обговорено на нараді з керівниками телерадіоорганізацій Сумської області

31.01.2019

Національна рада з початком виборчої кампанії значну увагу приділяє нагляду за дотриманням мовниками чинного виборчого законодавства, зокрема моніторинг ефірів місцевих і регіональних телерадіокомпаній проводять представники Національної ради в областях, які передають інформацію про виявлені ознаки порушень на розгляд робочої групи, що створена при регуляторному органі. Крім того, представники регулятора ведуть роз’яснювальну роботу серед місцевих мовників, аби вони докладніше знали про ризики невиконання законодавчих норм.

Так, 30 січня 2019 року представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Сумській області Лариса Якубенко провела з представниками засобів масової інформації області консультаційну нараду «Дотримання електронними ЗМІ законодавства про вибори».

Під час наради були надані ґрунтовні роз’яснення про вимоги законодавства до розміщення політичної реклами і передвиборної агітації, оприлюднення її розцінок та соціологічних досліджень, заборону передвиборної агітації до реєстрації кандидата. Також наголошувалося на необхідності збалансованого й неупередженого висвітлення перебігу президентської виборчої кампанії.

Представник регулятора також поінформувала керівників телерадіоорганізацій, що буде здійснюватися  щоденний моніторинг ефіру  регіональних та місцевих мовників. Першочергово Національна рада реагуватиме на скарги суб’єктів виборчого процесу.

Лариса Якубенко висловила сподівання, що ЗМІ Сумської області  відповідально поставляться до своєї місії об’єктивно висвітлювати перебіг виборчої кампанії, не поширюватимуть мову ворожнечі і пропаганду країни-агресора.

Як повідомлялося раніше, Національна рада 20 грудня 2018 року створила робочу групу з нагляду за дотриманням телерадіоорганізаціями виборчого законодавства та затвердила її склад. Діяльність робочої групи відкрита для представників міжнародних спостережних місій та громадських організацій. Відбулося три її засідання, а чергове заплановано на 8 лютого.