4 березня Національна рада організувала онлайн-нараду із представниками телерадіоорганізацій, щоб пояснити працівникам медіа, як говорити про чутливу тему самогубства дітей і убезпечити юне покоління від можливих негативних наслідків такого інформування. Захід було проведено з огляду на останню хвилю поширення в медіа інформації про новий челендж, а також щоби ще раз нагадати і пояснити працівникам редакцій і ньюзрумів про напрацьований 2017 року спільно індустрією, громадськістю і регулятором Спільний акт узгодження № 2 «Висвітлення засобами масової інформації теми суїциду», який містить правила і застороги щодо оприлюднення такої інформації в ефірі.
Під час наради голова Національної ради Ольга Герасим’юк навела результати моніторингу регуляторного органу про те, як медіа висвітлюють такі факти.
Завідувачка лабораторії психології масової комунікації та медіаосвіти Інституту соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України, президентка Української асоціації медіапсихологів та медіапедагогів Любов Найдьонова докладно розповіла про особливості вікового розвитку дітей і вплив на них інформації про випадки самогубств. На конкретних прикладах було проаналізовано, чого варто уникати при подачі інформації про випадки дитячих самогубств, і як озвучувати інформацію про травмівні події.
Оприлюднюємо запис цієї зустрічі із презентацією, аби працівники телерадіоорганізацій мали змогу з ним ознайомитися і керуватися наведеними правилами у своїй роботі.