Ольга Герасим’юк зустрілася з медійниками Полтавщини

28.12.2017

Перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк 28 грудня перебуває з робочим візитом у Полтаві.  Вона зустрілася з представниками місцевих ЗМІ, розповіла про пріоритети роботи національного регулятора і  відповіла на запитання, що найбільше цікавлять медійників Полтавщини.

Під час зустрічі йшлося про становлення суспільного мовлення і процес реформування Національної суспільної телерадіокомпанії України, перехід на цифрове мовлення  й вимкнення аналогового сигналу, діяльність регуляторного органу стосовно забезпечення інформаційної безпеки, нагляд за дотриманням телерадіоорганізаціями законодавчих вимог щодо обов’язкової частки звучання української мови в ефірі, сучасні журналістські стандарти, міжнародну діяльність Національної ради тощо.

Ольга Герасим’юк зупинилася на сучасних викликах, що існують в інформаційному просторі, та реформуванні галузі електронних ЗМІ, ролі в цьому процесі регуляторного органу. Зосередилися і на питаннях захисту неповнолітніх від шкідливого контенту.

Важливу роль відіграє так званий Кодекс мовлення – система правил та фахових норм, які розробляються нині для всієї європейської спільноти, наголосила Ольга Герасим’юк. Актуальним є питання, як зробити цікавим контент без показу насильства, негативних сторін життя. Для значної кількості людей характерна залежність від ЗМІ, тому відповідальність на них дуже велика.

«Телеканалам особливо потрібно бути обережним, якщо мова йде про дітей. Такі сюжети не повинні носити сенсаційний характер, а мають створюватись лише на допомогу дитині, робитися без зайвих подробиць, закривати обличчя і т. п.», – сказала Ольга Герасим’юк. Працювати над цим повинно і сучасне законодавство, до якого необхідно вносити зміни.

Перший заступник голови Національної ради також навела приклади передач, пов’язаних із дітьми, на вітчизняних телеканалах, і розповіла про санкції, які застосовує до них регуляторний орган.

«Не можна приносити одну дитину «в жертву» в інтересах рейтингу каналів чи всіх дітей країни. Кожна особистість цінна» – наголосила Ольга Герасим’юк.

Вона повідомила учасникам зустрічі, що нині Рада Європи розробляє критерії для боротьби із показами жорстокості, і закликала місцеві телерадіокомпанії брати участь у діяльності робочої групи при Національній раді, співпрацювати з Незалежною асоціацією телерадіомовників.

Під час розмови йшлося і про відповідальність журналістів за свою роботу, про те, що у цифрову епоху журналістика повинна бути якісною. На жаль, гонитва за розкрученими персонажами сучасної політики чи гострими сюжетами створює так звану «паралельну реальність», а потрібно висвітлювати життя у всіх його проявах, і не лише негативних. 

Ольга Герасим’юк відповіла на актуальні запитання медійників Полтавщини. Вони стосувались висвітлення теми АТО, питань свободи слова та журналістської етики, а також переходу на цифрове мовлення. 

Також Ольга Герасим’юк зустрілася із членом правління ПАТ «НСТУ» Миколою Чернотицьким і керівництвом Філії «Полтавська регіональна дирекція «Лтава» – менеджером Євгеном Сердюком і продюсером Ольгою Журавльовою. На зустрічі йшлося про проблеми реформування галузі і співпрацю суспільного мовлення із регулятором.

Перший заступник голови Національної ради взяла участь у публіцистичній програмі «Акценти» Полтавської регіональної дирекції «Лтава».