Ольга Герасим’юк: Візит до Польщі заклав правові основи для активнішої співпраці у медіасфері

22.07.2022

Як повідомлялося раніше, 12 – 14 липня делегація Національної ради перебувала з офіційним візитом у Республіці Польщі для того щоб узгодити практичні кроки для посилення співпраці у сфері медіа в контексті європейської інтеграції України. Результатом цього візиту стало підписання Меморандуму про співробітництво між Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення та Національною радою з питань телебачення і радіомовлення Польщі (National Broadcasting Council, KRRiT).

Голова Національної ради Ольга Гересим’юк під час спілкування з  польською медіаспільнотою наголошувала, що Польща є одним із лідерів у наданні різнопланової підтримки Україні, у просуванні санкцій, які необхідні для  того, щоб змусити росію до миру.  Це одна із перших країн Європи, яка  відразу після повномасштабного військового  вторгнення рф в Україну 25 лютого тотально заборонила російське пропагандистське телебачення у своїй країні.

Тому підписання Меморандуму між двома регуляторами – це акт документування того, що вже відбулося і відбувається, та дороговказ на найближче майбутнє. Він засвідчує прагнення  розвивати тісну співпрацю в інформаційному просторі обох країн, налагоджувати спільне виробництво та обмін медійними і культурно-мистецькими продуктами. Це сприятиме формуванню позитивного іміджу Польщі й України, дасть змогу використовувати з цією метою потенціал обох культур у контексті європейської приналежності.

Ольга Герасим’юк від імені Національної ради подякувала польським колегам за організацію  успішної зустрічі та офіційних заходів під час цього візиту: «Хочемо висловити подяку за вашу різнобічну підтримку. Кожного дня Польща як дружня країна, KRRiT як медіа-регулятор,Telewizja Polska (TVP) як суспільний мовник докладають усіх можливих зусиль для реалізації ефективних практичних кроків і демонструють безпрецедентну підтримку України, яка є такою важливою у ці важкі часи для нашої країни».

Слова вдячності висловила вона і Офісу Ради Європи в Україні, який у рамках своєї постійної підтримки інтеграції української медійної сфери у європейську сприяв проведенню такої зустрічі.

Голова Національної ради констатувала, що з нетерпінням чекає узгодженої активної співпраці між  державними регуляторами через онлайн-платформи, які стали невід’ємними та ефективними інструментами співпраці в реаліях останніх років. «Ми розраховуємо на таку експертну підтримку з вашого боку, щоб впевнено проторувати шлях до європейського майбутнього медіапростору України», – наголосила вона.