Ольга Герасим’юк візьме участь у 31-й конференції ЮНЕСКО з нагоди Всесвітнього дня свободи преси

01.05.2024

2 – 4 травня у м. Сантьяго, Чилі, відбудеться 31-ша конференція до Всесвітнього дня свободи преси. Гасло цьогорічної конференції – «Преса для планети: журналістика перед обличчям екологічної кризи». Її організатором традиційно є ЮНЕСКО. Голова Національної ради Ольга Герасим’юк візьме участь у конференції та подіях, що відбуватимуться в її рамках.

Під час заходу обговорюватиметься широке коло питань, у тому числі щодо професійної діяльності журналістів, перешкоджання їх діяльності, протидії дезінформації, все більших загроз, з якими стикаються репортери. Ітиметься також про свободу слова, діяльність українських медіа в умовах війни, злочини росії проти медіа України, утиски росією медійників тощо.

Голова Національної ради візьме участь у кількох пленарних сесіях: «Немає майбутнього без свободи слова та доступу до інформації», «Загрози для нашого майбутнього», «Виклики майбутнього для всіх».

У рамках конференції також буде названо переможця Всесвітньої премії ЮНЕСКО/Гільєрмо Кано за внесок у розвиток свободи преси 2024 року. Премія вручається особі, організації чи установі, які зробили вагомий внесок у захист та/або розвиток свободи преси в будь-якій точці світу, особливо коли це було зроблено в умовах небезпеки.