Ольга Герасим’юк: Українські медіа долають воєнні труднощі

22.08.2022

Голова Національної ради Ольга Герасим’юк, перебуваючи на Полтавщині, поспілкувалася з журналістами телеканалу «ІРТ» і розповіла, що робить Національна рада, щоби  звести до нуля аудиторію пропагандистських каналів у світі та підтримати українських мовників.

  • Регулятор від початку повномасштабного воєнного вторгнення в нашу країну армії рф веде постійний моніторинг програм і фіксує всі медіасвідчення, які можна буде використати в судах проти країни-агресора.
  • Співпрацюючи з регуляторами інших країн, Національна рада, надає їм задокументовані факти того, як російські медіа порушують закони, що забороняють поширювати мову ворожнечі і ненависті, недостовірну, маніпулятивну інформацію та фейки.
  • Завдяки цій роботі, вже багато європейських країн заборонили в себе російську пропаганду, йдеться насамперед про RT і Sputnik. Згодом заборона поширилися і на «РТР Планета», «Россия 24» і «Международный телецентр». І робота ця триває далі.
  • У всіх областях України працюють представники Національної ради і повною мірою виконують свої обов’язки, з окупованих територій вони евакуйовані.
  • Війна позначилася на роботі всіх без винятку медіа, але журналістські колективи знаходять сили і можливості, аби звитяжно працювати для своїх аудиторій. Регулятор надає всю можливу допомогу – дозволяє тимчасово відступати від виконання  програмної концепції,на безоплатній основі діє база обміну контентом.
  • Є домовленості з міжнародними колегами, наприклад ЮНЕСКО, аби вони надавали підтримку нашим журналістам. Ідеться і про необхідне спорядження, яке захищає їх під час виконання роботи поблизу фронту та на інших небезпечних локаціях, також вони можуть ділитися своїм контентом.

Про ці та інші важливі питання сфери медіа воєнної доби дивіться тут: