Підсумки роботи суспільного мовника у 2023 році розглянули 7 лютого на спільному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова і підкомітету з питань інформаційної політики та європейської інтеграції Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики. У засіданні взяли участь голова Національної ради Ольга Герасим’юк і членкиня Національної ради Тетяна Руденко. Зустріч відбулася на Суспільному.
Про досягнення і реалізовані проєкти суспільного мовника у 2023-му народним депутатам і представникам органів державної влади розповіли голова Наглядової ради Світлана Остапа та голова правління АТ «НСТУ» Микола Чернотицький.
Одним із важливих напрямів роботи Суспільного є співпраця з Європейською мовною спілкою та суспільними мовниками Європи. З ними НСТУ ділиться програмами і передачами, а особливо – сюжетами на тему війни. Все, що знімають канали на тему воєнних злочинів рф, зауважив Микола Чернотицький, цифровізується і передається в Європу. Ці матеріали можуть бути залучені як докази у справах проти росії.
Якщо минулий рік був для Суспільного роком згуртованості й партнерства, то ключові пріоритети на 2024 рік – новини, регіони, виробництво. У планах Суспільного – збільшення виробництва новин, при цьому робиться акцент на їх якості.
Про співпрацю із Суспільним, його здобутки і потреби розповіла під час засідання Ольга Герасим’юк. Передусім вона подякувала команді Національної суспільної телерадіокомпанії України за те, що навіть у складних обставинах Суспільне знаходить можливості і розвивається.
Національна рада постійно співпрацює із Суспільним. Наразі ця робота ведеться в контексті Стратегії розвитку мереж мовлення. Також потребують деякого уточнення в законодавстві питання стосовно ліцензування на позаконкурсних засадах.
Ольга Герасим’юк відзначила свідому громадянську позицію НСТУ і його відповідальність перед своїми слухачами і глядачами. Так, Суспільне бере на себе додаткове мовлення в рамках тимчасових дозволів і добровільно зареєструвало як онлайн-медіа своє інтернет-видання «Суспільне Мовлення».
«Це означає їхню високу громадянську свідомість і усвідомлення своєї місії», – наголосила Ольга Герасим’юк.
Суспільний мовник самостійно у своїх редакціях впроваджує необхідні практики і навчання для працівників та керується розробленими правилами роботи з особами з інвалідністю, меншинами. Ці практики Суспільного можуть бути зразком і для інших комерційних медіа, зауважила голова Національної ради.
За результатами доповідей керівництва АТ «НСТУ» члени парламентських комітетів проголосували за підтримку звіту Суспільного. Незабаром суспільний мовник передасть Національній раді звіт про свою роботу у 2023 році. Він буде розміщений на сайті регулятора.
Також на засіданні комітетів розглянули питання страхування медіапрацівників під час виконання ними завдань на прифронтових та звільнених територіях. Воно потребуватиме певних законодавчих змін, над якими надалі працюватимуть у комітетах.
На спільному засіданні комітетів були присутні народні депутати, члени Наглядової ради Суспільного, представники Міністерства культури та інформаційної політики, Національного банку України тощо.