Ольга Герасим’юк стала амбасадоркою політичного в’язня Тимура Ібрагімова

02.12.2021

Голова Національної ради Ольга Герасим’юк приєдналася до програми авторів-амбасадорів на підтримку українських в’язнів Кремля. Вона стала амбасадоркою політичного в’язня Тимура Ібрагімова, громадянського журналіста «Кримської Солідарності», який перебуває в ув’язненні уже п’ятий рік. Цю програму ініціювали Український ПЕН і Центр прав людини ZMINA.

Тимура Ібрагімова можуть ув’язнити на 20 років російської каторги. Ольга Герасим’юк розповідатиме його історії та історії його родини, спілкуватиметься з його рідними і підтримуватиме їх, писатиме публічні листи на його підтримку і закликатиме звільнити журналіста.

Наразі у в’язницях чи під домашнім арештом у Росії і в тимчасово окупованому Криму з політичних мотивів перебувають 12 журналістів – українських громадян. Це Осман Аріфмеметов, Марлен (Сулейман) Асанов, Асан Ахтемов, Ремзі Бекіров, Олексій Бессарабов, Владислав Єсипенко, Тимур Ібрагімов, Сервер Мустафаєв, Сейран Салієв, Амет Сулейманов, Руслан Сулейманов та Рустем Шейхалієв. Також журналістом у минулому є Наріман Джелял, перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу.

Їх судять за сфабрикованими справами з численними порушеннями прав людини без належних доказів.

У рамках цієї програми відомі українські письменники і журналісти стали публічними амбасадорами політв’язнів-журналістів. За кожним із залучених амбасадорів закріплено одного політичного в’язня. Вони розповідатимуть про справи заручників Кремля у своїх публікаціях, інтерв’ю, під час публічних заходів в Україні та за кордоном.

До програми долучилися Вікторія Амеліна, Мирослава Барчук, Ольга Герасим’юк, Лариса Денисенко, Ірена Карпа, Андрій Курков, Юрій Макаров, Мирослав Маринович, Віталій Портников, Ірина Славінська, Остап Сливинський, Мар’яна Савка та Ірина Цілик.