Перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк 17 травня в Інституті підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України для слухачів курсів – державних службовців різних рівнів – прочитала лекцію про впровадження суспільного мовлення.
У своєму виступі Ольга Герасим’юк акцентувала на тому, що наявність суспільного мовника в країні великою мірою сприяє розвитку демократії. Об’єктивне, неупереджене, усестороннє інформування населення про суспільне життя дає йому можливість самостійно оцінювати почуте й побачене, робити висновки та формувати власну позицію щодо найрізноманітніших питань.
Вона розповіла про принципи суспільного мовлення загалом, а також структуру, особливості створення, фінансування та діяльність майбутньої Національної суспільної телерадіокомпанії України, яка реформується із державних мовників. Докладно заступник голови Національної ради зупинилася на завданнях, покладених законодавством на регуляторний орган у процесі створення НСТУ. Це – формування Наглядової ради, яка має стати головним рушієм у становленні цієї незалежної телерадіокомпанії. Національна рада організувала і провела 10 конференцій з обрання членів Наглядової ради НСТУ від громадських організацій, що діють у різних сферах. Повністю цю місію було виконано у грудні 2015 року, коли Національна рада затвердила повний склад Наглядової ради із представників громадськості й депутатських фракцій та груп.
Серед основних кроків, які необхідно зробити для завершення реформи, Ольга Герасим’юк назвала вирішення ситуації з «Укртелефільмом» (саме вчора Верховна Рада України ухвалила зміни до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», якими «Укртелефільм» буде приєднано до системи суспільного мовлення після утворення юридичної особи ПАТ НСТУ); запуск процедури дооцінки активів компаній, які увійшли до складу НТКУ (об’єднаної); узгодження статуту ПАТ НСТУ тощо. Саме ухвалення змін до Закону дасть можливість завершити всі організаційні процеси реформування державного мовлення у суспільне.