Ольга Герасим’юк ознайомила учасників 12-го засідання CDMSI з Доктриною інформаційної безпеки України

21.06.2017

Перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк, виступаючи на засіданні Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства (CDMSI) у Страсбурзі, ознайомила учасників заходу з Доктриною інформаційної безпеки України, що була затверджена Указом Президента України 25 лютого цього року.

Вона, зокрема, зазначила, що Доктрина базується на принципах дотримання прав і свобод людини і громадянина, поваги до гідності особи, захисту її законних інтересів, а також законних інтересів суспільства та держави, забезпечення суверенітету і територіальної цілісності України. Документ визначає національні інтереси в інформаційній сфері, актуальні загрози національним інтересам і національній безпеці та пріоритети державної політики в інформаційній сфері.

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення як державний орган, що здійснює наглядову і регуляторну функції у медіагалузі, безпосередньо залучається до реалізації цієї Доктрини. У зв’язку з тим, що проти нашої країни розв’язано інформаційну війну, упродовж останніх років суттєво змінилася законодавча база, яка регулює цю сферу. Національний регулятор стежить за дотриманням чинного законодавства та спільно з іншими державними органами опікується захистом інформаційної безпеки. В Україні нині багато проблем, пов’язаних із дотриманням свободи слова, особливо це стосується окупованих територій. У нас багато випадків, коли існують загрози життю журналістів, також у цей період зросла кількість жертв у журналістському середовищі. Багато представників українських ЗМІ перебувають в ув’язненні терористичних угруповань та сусідньої держави-агресора. Тому Україна потребує в цих питаннях міжнародної підтримки, і особливо підтримки медіаспільноти.

Під час обговорення діяльності Платформи сприяння захисту журналістики і безпеки журналістів йшлося про її оновлення, а також про те, що країни стали менше, порівняно з минулими роками, відповідати на запити, які до них спрямовуються. Пропонуючи вдосконалення до цієї роботи, Ольга Герасим’юк поінфорувала про те, що Україна вчасно надає й надала всі урядові відповіді на запити і роз’яснила позицію з усіх питань, пояснила всі деталі щодо справ, зокрема й тих, які дістали повне розв’язання. На жаль, не всі з них опубліковані. Комітет обговорив можливі шляхи вдосконалення, адже такий допоміжний контроль за станом дотримання демократії справді важливий.

Стосовно реалізації проектів Ради Європи у сфері медіа Ольга Герасим’юк висловила підтримку проектній діяльності РЄ в Україні. Вона поінформувала, що співпраця в інформаційному полі відбувається в рамках двох проектів – «Свобода медіа в Україні» (Рамкова програма співпраці між ЄС та Радою Європи для країн Східного партнерства) і «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні». Нині триває підготовка нового Плану дій Ради Європи для України на 2018 – 2021 роки, де серед основних цілей визначено зміцнення плюралізму медіа і створення справжнього суспільного мовника, підвищення інформаційної безпеки і захисту персональних даних.

Перший заступник голови Національної ради також взяла участь в обговоренні проблематики колоквіуму, який був присвячений темі ролі медіагравців у боротьбі з тероризмом.

Ілюстрація з сайту coe.int


Перейти до вмісту