Голова Національної ради Ольга Герасим’юк як національна координаторка Програми ЮНЕСКО «Інформація для всіх» (IFAP) 27 лютого в Парижі провела низку зустрічей для окреслення напрямів подальшої взаємодії з ЮНЕСКО і розвитку цієї програми в Україні.
Під час зустрічі із директоркою відділу цифрової інклюзії, політики і трансформації сектору комунікацій та інформації Секретаріату ЮНЕСКО, керівницею Секретаріату Програми IFAP пані Маріелзею Олівейрою йшлося про участь України в роботі програми. Зокрема, обговорили план співпраці зі створеним нещодавно Національним комітетом IFAP та експертний внесок України в роботу IFAP з вироблення стандартів у сфері медіаграмотності, доступу до інформації, етики інформації тощо.
Україна очолила робочу групу IFAP з питань етики інформації, а також запропонувала кваліфікованих експертів до інших робочих груп Програми.
Також Ольга Герасим’юк мала зустріч із командою Управління з питань свободи преси, розвитку медіа та інформаційної грамотності Секретаріату ЮНЕСКО – Гільерме Канела, Андреа Кайрола, Антонією Есер-Руперті, а також представницею Офісу ЮНЕСКО у Києві.
Розмова була про безпеку журналістів, програму допомоги ЮНЕСКО Україні у сфері медіа, допомогу ЮНЕСКО в імплементації Закону України «Про медіа». Представники організації оцінили спільне дослідження Національної ради та з ГО «Жінки в медіа» щодо гендерного профілю українських медіа як одну із кращих практик у цій сфері.
Також торкнулися питання участі України у Конференції в Чилі, що відбуватиметься до Всесвітнього дня свободи преси, і глобальних конференціях регуляторів у Хорватії та в Кейптауні. Обговорили співпрацю у сфері протидії дезінформації, допомогу ЮНЕСКО в посиленні спроможності щодо медіаграмотності, дотримання керівних принципів роботи регуляторів, етики журналістики тощо.
На порядку денному було і питання забезпечення участі України в Міжнародній програмі розвитку комунікації.
Голова Національної ради також поспілкувалася з Матьє Гевелем, директором департаменту публічної інформації, керівником пресслужби ЮНЕСКО.
Обговорили шляхи підвищення обізнаності про Україну на глобальному рівні з використанням інформаційних ресурсів ЮНЕСКО. Домовились про використання можливостей організації інтерв’ю з українськими представниками сфер мандату ЮНЕСКО – культури і культурної спадщини, освіти, медіа тощо – про кращий досвід України у цих сферах, підготовку інформаційних відеоматеріалів тощо для опублікування на ресурсах ЮНЕСКО. Також домовлено про співпрацю в рамках постійної актуалізації інформації про Україну на спеціальній вебсторінці ЮНЕСКО. М. Гевел відзначив важливість дослідження Національної ради та ГО “Жінки в медіа” щодо гендерного профілю українських медіа і висловив інтерес щодо його поширення як прикладу кращих практик у цій сфері в контексті відзначення у рамках ЮНЕСКО Міжнародного дня жінок 8 березня.
IFAP – Програма ЮНЕСКО «Інформація для всіх» (IFAP), заснована у 2001 році. Це – ініціатива, спрямована на розбудову у всьому світі інклюзивних суспільств, заснованих на знаннях. Участь України у цій програмі важлива з огляду на виклики щодо доступності інформації та цифрової трансформації.