Ольга Герасим’юк: Новий закон про медіа має принести велику користь суспільству саме в дотриманні принципів свободи слова

16.07.2022

В ефірі «Єдиних новин» 15 липня голова Національної ради  Ольга Герасим’юк розповіла глядачам про необхідність ухвалення нового закону про медіа. Вона назвала кілька причин, які вказують на те, що цей закон необхідно приймати невідкладно.

  • Синхронізація національних законодавчих норм про медіа з європейськими продиктована часом,  адже ми маємо виконати умови для підтвердження нашого статусу кандидата в ЄС.
  • Щодо інформаційної галузу висунуто 3 головні умови, і всі вони мають вирішитися з ухваленням нового медійного закону: зменшення впливу приватного інтересу в медіа; узгодження правового регулювання медіа з Європейською директивою про аудіовізуальні послуги; підвищення ролі незалежного регулятора.
  • У зауваженнях, які звучали раніше, ще до війни, саме до ролі регулятора було найбільше претензій, однак зараз, як ніколи раніше, зрозуміло, що медіарегулятор не може залишатися лише спостерігачем, він повинен мати правові підстави реально впливати на порушення.
  • Законопроєкт уже розроблений і внесений до Верховної Ради України ще 2020 року, він є альтернативним, тобто вже відбулася робота для погодження позицій держави і медійної індустрії. Він також був опрацьований  експертами Ради Європи.
  • Отже, його вже можна виносити в Парламент для голосування в першому читанні, а далі доопрацювати пропозиції зауваження і ухвалювати.

Більше інформації у відео