Ольга Герасим’юк: Національна рада активно долучається до напрацювання змін, яких потребує галузь

19.11.2019

19 листопада перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк привітала учасників конференції «Медіаправо». Вона зосередилася на досягненнях регуляторного органу, які вдалося здобути останніми роками, і очікуваннях, які має Національна рада в контексті напрацювання нового закону про медіа.

Сьогодні щодня на порядку денному постають питання загроз свободі слова і цензури, тож, на переконання Ольги Герасим’юк, необхідно виставити запобіжники, аби унеможливити ці явища і спекуляції навколо них. Часто прапор свободи слова використовується «у всіх відношеннях і кольорах» і «тільки-но комусь показали, що не можна порушувати права людини, як одразу починається крик про порушення свободи слова», висловилася вона. Тому новий законопроект про медіа, який має замінити застарілі норми, повинен прояснити всі найважливіші, найдражливіші моменти, у тому числі покликаний допомогти відрізнити порушення закону від свободи слова. Він має дати змогу реагувати на всі виклики цього часу – реальність інформаційної, гібридної війни, пропаганду, масштабне поширення дезінформації. Великі очікування і стосовно того, що сам регуляторний орган із новими запропонованими змінами щодо його повноважень зможе працювати згідно з кращими європейськими практиками.

Ольга Герасим’юк зауважила, що нині медіаринок значно ближчий до саморегуляції і співрегуляції, ніж це було 5 років тому. Вона нагадала, що  останніми роками на майданчику Національної ради тривала спільна робота медіагруп, психологів, медіаюристів із вироблення саморегулівних актів з питань захисту прав дітей. Було підготовлено і підписано три акти, що стосувалися висвітлення сексуального насильства щодо дитини, висвітлення самогубств і теми війни. Нині триває робота над четвертим документом, який порушує тему показу насильства і жорстокості. Ці акти взяті до уваги і в користування усіма підписантами, і вже очевидними є результати від їх ухвалення. Окремо досягнуто домовленості про створення підгрупи, що опрацьовуватиме гендерні питання в медіа.

На нинішньому етапі своєї роботи Національна рада активно долучається до напрацювання змін, яких потребує галузь, і сподівається, що всі добрі звершення, яких вдалося досягти за останній час, будуть продовжені наступним складом регуляторного органу.


Перейти до вмісту