Голова Національної ради Ольга Герасим’юк в ефірі телемарафону «Єдині новини» розповіла, чому проведення медійної реформи наразі є необхідним, скільки тривало обговорення законопроєкту про медіа і хто у ньому брав участь, а також які інституції і європейські країни підтримали законопроєкт до першого читання і коли воно відбудеться.
- Велика частина суспільства була залучена до дискусії стосовно закону про медіа, яка триває вже давно. Можна констатувати, що таке обговорення, яке тривало в суспільстві кілька років, завершується.
- Вчорашній круглий стіл зібрав представників громадянського суспільства, медіаіндустрії, державного сектору, Офісу Ради Європи в Україні. Були також запрошені всі, хто висловлював застереження. Дискусія завершилася повною підтримкою необхідності такої реформи.
- Закон про медіа є не лише запитом суспільства, а ще і вимогою щодо нашого кандидатства у Європейському Союзі.
- Для виконання законів, які би допомогли Україні виконати цю програму кандидатство, затверджений швидкий режим ухвалення рішень у Парламенті. Серед них закон про медіа матиме найбільші шанси.
- Цей закон посилить незалежність національного медіарегулятора. Це одна з найважливіших вимог від ЄС. Законопроєкт про медіа палко підтриманий Європейським Союзом і шістьма країнами, які до нього входять.
Детальніше дивіться тут