Ольга Герасим’юк долучилася до #EmptyChairWeek

15.11.2023

15 листопада світ відзначає День порожніх стільців. За ініціативи Міжнародного ПЕН в цей день у світі проводять правозахисні акції, покликані привернути увагу до справ ув’язнених, переслідуваних, зниклих та вбитих письменників і людей культури, а також журналістів. Український ПЕН до Дня порожніх стільців ініціював інформаційну кампанію пам’яті митців і журналістів, життя яких забрала війна, – #EmptyChairWeek. Кампанія триватиме із 13 до 19 листопада в соціальних мережах.

За рік і вісім місяців війни загинуло 68 журналістів. На жаль, перелік загиблих збільшується, оскільки війна триває. Ворог нещадно хоче знищити голос журналістів: переслідує, викрадає, піддає тортурам, ув’язнює і вбиває. Наразі небезпечна ситуація склалася на окупованих територіях та у Криму. За даними правозахисників, у російському ув’язненні перебувають 15 професійних та громадянських журналістів, які працювали в Криму. Переважна більшість із них – кримські татари.

У цей день хочемо згадати всіх журналістів, які віддали своє життя, щоби показати правду про воєнні злочини росії, які взяли до рук зброю і пішли захищати рідну землю. Деякі загинули внаслідок ракетних обстрілів, інші – захищаючи нашу Батьківщину. Також є ті, хто загинув під час виконання редакційних завдань.

Вічна памʼять кожному та кожній…