Ольга Герасим’юк бере участь в засіданні Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства

29.11.2016

Перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк представлятиме Україну на 11-му засіданні Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства (CDMSI), що триватиме з 28 листопада по 2 грудня у м. Страсбурзі, Франція.

Під час засідання комітету розглядитиметься широке коло питань, зокрема тих, що охоплюють сфери медіа-плюралізму та прозорості медіа-власності, інтернет-посередництва, використання ресурсів мережі Інтернет під час виборів, висвітлення виборчих перегонів у ЗМІ, захисту даних, інтернет-урядування тощо.

Так, до розгляду запропоновано проект Рекомендації РЄ із медіа-плюралізму та прозорості медіа-власності, матеріали досліджень щодо можливостей використання мережі Інтернет під час виборів та щодо висвітлення виборчих перегонів у ЗМІ з особливим акцентом на гендерній рівності. Заплановано проведення семінару «Майбутнє новин: ЗМІ та журналістика в еру цифрової конвергенції», де йтиметься про нові виклики і можливості для новинних ЗМІ та журналістів у суспільстві, яке характеризується нестримним зростанням рівня цифровізації, мобільності й широкого використання соціальних мереж.

Крім того, порушуватимуться питання ролі й повноважень національних установ у сфері захисту прав людини і заслуховуватимуться тематичні звіти країн-членів Ради Європи щодо наявного прогресу. До обговорення винесене дослідження щодо ризиків професійної діяльності журналістів. Учасникам засідання також буде запропоновано до уваги випадок із практики Європейського Суду з прав людини стосовно свободи вираження і дефамації.

Також будуть висвітлені результати проведених у рамках діяльності CDMSI заходів регіонального і міжнародного рівнів та поточний стан реалізації робочої програми CDMSI.