Ольга Герасим’юк бере участь в 47-му засіданні EPRA

24.05.2018

24 травня 2018 року в Люксембурзі за організаційної підтримки «ALIA» розпочинає роботу весняна сесія Європейської платформи регуляторних органів (EPRA). Позицію вітчизняного регулятора на засіданні представляє перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк.

На 47-му засіданні EPRA регуляторні органи з 46 країн світу розглядатимуть ключові завдання, визначені в стратегічних документах міжнародного об’єднання, – Стратегія EPRA на 2017-2019 роки та Робочий план організації на 2018 рік.

Заплановано проведення пленарних засідань та засідань робочих груп, на яких країни-учасниці EPRA поділяться досвідом і провідними досягненнями діяльності своїх регуляторних органів.

Зокрема, цьогоріч обговорюватимуться виклики, які постають перед медіа-регуляторами у новітню цифрову еру, в тому числі потреба підтримки суспільного мовлення в пошуку нових підходів створення суспільно привабливого контенту. Також на сесію будуть винесені актуальні питання щодо реагування на сучасні технології розповсюдження політичної реклами та нових форматів комерційних рекламних повідомлень, а також їх вплив на поведінку цільової аудиторії.  Розглядатимуться положення із впровадження гендерних ініціатив у медіа-сфері та зміни підходів до забезпечення конфіденційності в медіа-виробництві.

Щойно перше в цьому році засідання регуляторів розпочало роботу, а вже можна говорити про його позитивні результати. Адже сьогодні було обрано нового віце-президента EPRA. Відтепер цю посаду обійматиме Марія Донде, керівник підрозділу з питань регулювання міжнародного контенту британського регулятора Ofcom. До того ж, до складу EPRA було включено нову європейську країну – Ліхтенштейн.

Національна рада доєдналася до міжнародного об’єднання EPRA в 2001 році, і з того часу активно залучена до його постійної роботи. Як і в попередні роки, основною метою участі національного регулятора в цьому засіданні залишається виконання зобов’язань у рамках членства в Європейській платформі регуляторних органів.

Упродовж 47-го засідання Ольга Герасим’юк долучиться до обміну досвідом та кращими практиками у сфері регулювання телерадіопростору, порушить питання проблематики посилення незалежності та юридичної спроможності національного медіа-регулятора.

Також перший заступник голови Національної ради зустрінеться з керівництвом EPRA та представниками регуляторних органів-членів EPRA, з якими планує додатково обговорити можливості розширення співпраці та оперативної взаємодії у сфері регулювання телерадіопростору.

Довідково: Незалежна платформа EPRA заснована 1995 року та підтримується Радою Європи, Європейською Комісією, Європейською аудіовізуальною обсерваторією та Офісом представника ОБСЄ з питань свободи слова. Головною метою її створення було об’єднання зусиль для проведення постійного обміну досвідом із практичних питань регулювання діяльності аудіовізуальних засобів масової інформації. На сьогодні EPRA вважається провідним об’єднанням медіа-регуляторів Європи, а до її складу входить вже більше 50 регуляторних органів із 47 країн.