Ольга Герасим’юк бере участь у засіданні Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства

01.12.2021

1 грудня розпочалося Двадцяте засідання Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства (CDMSI). Із метою дотримання заходів безпеки через пандемію Covid-19 воно відбувається в онлайн-форматі на платформі KUDO. Голова Національної ради Ольга Герасим’юк представляє у заході Україну.

Засідання відкрив Ян Кляйссен, керівник Директорату Ради Європи з питань інформаційного суспільства та протидії злочинності Директорату Ради Європи з прав людини та верховенства права.

Під час засідання було заслухано звіт за результатами Конференції Ради Європи для міністрів, відповідальних за медіа та інформаційне суспільство, а також обговорено рішення, ухвалені Конференцією та Комітетом Міністрів Ради Європи.

Ольга Герасим’юк повідомила учасників засідання про ініціативу Національної ради щодо перекладу на українську мову Заключної декларації та резолюцій Міністерської конференції та поширення такого перекладу серед зацікавлених сторін – органів державної влади, галузевих асоціацій, науково-академічного осередку та громадськості – й висвітлення на офіційному сайті регулятора України.

З інформацією про актуальні зміни за напрямом просування інтернет- і цифрового урядування до присутніх звернувся Координатор Ради Європи з питань інформаційної політики, представник Естонії Расмус Лумі.

На засіданні CDMSI було розглянуто низку важливих напрацьованих підкомітетами проєктів документів з актуальних напрямів.

Так, у рамках діяльності Комітету експертів Ради Європи з питань медіасередовища та реформ (MSI-REF) відбулася дискусія стосовно положень:

  • проєкту Рекомендації щодо принципів управління медіа та комунікацією (Draft Recommendation on principles for media and communication governance);
  • проєкту Рекомендації щодо виборчої комунікації та висвітлення у медіа виборчих кампаній (Draft Recommendation on electoral communication and media coverage of election campaigns);
  • проєкту Керівництва щодо визначення пріоритетів для контенту, що становить суспільний інтерес (Draft Guidance Note on the Prioritisation of Public Interest Content).

У рамках діяльності Комітету експертів Ради Європи з питань свободи вираження поглядів та цифрових технологій (MSI-DIG) було обговорено проєкт Рекомендації щодо впливу цифрових технологій на свободу вираження поглядів (Draft Recommendation of the Committee of Ministers to member States on the impacts of digital technologies on freedom of expression).

Засідання CDMSI триватиме до 3 грудня, а 9 грудня відбудеться спеціальна сесія CDMSI і Керівного комітету Ради Європи з питань різноманітності, інклюзії та протидії дискримінації (CDADI).