Ольга Герасим’юк бере участь у засіданні Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства (CDMSI)

19.05.2021

Голова Національної ради Ольга Герасим’юк як представник України в CDMSI бере участь у 19-му засіданні Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства. Воно триватиме 19 – 21 травня 2021 року у форматі відеоконференції через карантинні обмеження, пов’язані із поширенням COVID-19.

Засідання розпочалося із виступу Патріка Пеннінкса, керівника Департаменту інформаційного суспільства Головного Директорату з питань верховенства права та прав людини Ради Європи, який представив актуальну інформацію щодо Стратегії діяльності Ради Європи на 2022 – 2025 роки.

Учасників заходу було поінформовано про стан справ щодо процесу ухвалення проєкту рекомендації з просування сприятливого середовища для якісної журналістики у цифрову еру. Проєкт документа був напрацьований спеціальним підвідомчим органом – Комітетом експертів РЄ з питань якісної журналістики (MSI-JOQ) ще на початку 2020 року, однак досі не ухвалений Комітетом Міністрів РЄ через його блокування представниками Російської Федерації.

У рамках заходу прозвучала інформація від Секретаріату CDMSI щодо співробітництва з відповідними органами і комітетами Ради Європи, а саме щодо:

  • спільної роботи над формуванням техніко-економічного обґрунтування нормативно-правової бази як ключового елементу для проєктування, розробки та застосування ШІ на основі стандартів Ради Європи зі Спеціальним комітетом із питань штучного інтелекту (CAHAI);
  • результатів спільної роботи комітетів та органів у сфері формування й удосконалення стандартів РЄ щодо захисту даних;
  • результатів консультаційного долучення до формування інших документів, тематика яких частково належить до компетенції CDMSI (GREVIO, ПАРЄ тощо).

Під час відеоконференції відбулися обговорення, пов’язані з підготовкою до конференції Ради Європи для міністрів, відповідальних за медіа та інформаційне суспільство, яка запланована до проведення у період із 10 по 11 червня 2021 року
у форматі онлайн-конференції, а саме обмін думками щодо можливості остаточного затвердження текстів проєктів документів до Конференції:

  • проєкту підсумкової декларації Конференції;
  • проєкту резолюції з питань свободи вираження та цифрових технологій;
  • проєкту резолюції щодо змінного медіаінформаційного середовища;
  • проєкту резолюції щодо безпеки журналістів;
  • проєкту резолюції щодо впливу кризи у сфері охорони здоров’я на свободу вираження.

Перейти до вмісту