28 – 30 вересня у Стамбулі триває Міжнародний Стамбульський форум-ярмарок кіно та телебачення – платформа для обговорення міжнародного курсу галузі і напрацювання ідей щодо її спільного майбутнього. Українську сторону представляє перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк, а також представники вітчизняних кіно- і телевиробників – Влад Свінченко, генеральний продюсер «1+1 International», і Надія Коротушка, Film.ua. Під час форуму українська сторона обговорила з офіційними колами Туреччини можливість трансляції українських телеканалів у мережах готелів та курортів цієї країни.
З вітальним словом до учасників форуму звернулися Міністр культури Туреччини Нуман Куртулмуш і віце-прем’єр Фікрі Ішик. Останній, зокрема, зауважив на тому, що наступного року турецькому телебаченню виповниться 50 років. Воно починалося тоді, коли увесь світ, у тому числі й Туреччина, дивився бразильські серіали. Однак сьогодні понад сто країн дивляться продукт турецького виробництва, а країна на цьому заробляє мільйони. «Турецький продукт дивиться понад мільярд глядачів, і наше завдання – дати аудиторії високу якість турецької мови в усьому, навіть у розважальному жанрі», – сказав він. Загалом, експортуючи свої телевізійні серіали, шоу та оригінальні формати, Туреччина нині отримує щорічний прибуток у розмірі 250 млн. доларів США. У країні працюють понад 500 теле- та більше як 1000 радіоканалів.
Фікрі Ішик висловився про те, що силу телевізійного впливу слід використати на користь гуманізму, проти таких сучасних негативних явищ, як ісламофобія і тероризм. Тому телевізійна галузь має дотримуватися морального кодексу. Головне ж завдання для кожної країни – берегти й поширювати свої мову й культуру, бо, втрачаючи їх, «країна втрачає себе».
Голова турецького регулятора медіа Ільхан Єрлікая у своєму виступі також підкреслив важливість мовної програми, яка зараз реалізовується. Саме мова, як ніщо інше, є важливим фактором впливу на все суспільство, тому це завдання номер один для медіа, сказав він.
Під час заходу відбудеться також підготовча зустріч наступного засідання BRAF, що триватиме 30-31 жовтня 2017 року в м. Белграді, Сербія.
Програма Міжнародного Стамбульського форуму-ярмарку досить насичена. Заплановані проведення різноманітних секцій з питань виробництва аудіовізуального продукту. Так, порушуватимуться теми цифрових трансформацій у галузі телебачення, використання нових технологій, майбутнього цифрових платформ та сучасних способів передачі сигналу, фінансування, маркетингу, реклами, збереження баз даних, розвитку форматів, конвергенції медіа тощо.
До участі у міжнародному форумі запрошені технологічні фірми, які функціонують у секторі телерадіомовлення, телеканали, фірми, що спеціалізуються на нових технологіях та медіа, постачальники кіновиробництва, кіновиробники, виробники телевізійних серіалів, експортні компанії тощо.