Ольга Герасим’юк бере участь у 46-му засіданні Європейської платформи регуляторних органів (оновлено)

12.10.2017

11 – 14 жовтня у Відні, Австрія, проходить 46-е засідання Європейської платформи регуляторних органів (EPRA). Від України участь у заході бере перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк.

Представники країн-членів Платформи заслухали актуальну інформацію від Правління EPRA, Європейської Комісії та Європейської групи регуляторів у сфері аудіовізуальних послуг.

Було розглянуто протокол попереднього засідання EPRA, яке відбулося у травні цього року. Обговорено питання щодо проекту бюджету Платформи на наступні три роки, вагомий внесок у розробку якого зробила Національна рада. Так у проекті бюджету передбачалося посилення організаційної складової і відповідне збільшення бюджету самого об’єднання, що мало вплинути на розмір членського внеску. Ольга Герасим’юк представила позицію України з цього питання.

За результатами розгляду проектної пропозиції члени EPRA підтримали модель В щодо формування бюджету. Ця модель передбачає індивідуальний підхід до розрахунку членського внеску. Відповідно до заяви українського регулятора застосована модель буде реалізована з поправкою, що враховуватиме потреби членів щодо фінансових спроможностей сплати членського внеску в разі його збільшення.

Врахування позиції України та внеску Національної ради в діяльність організації сприяло ухваленню рішення щодо нового бюджету відповідно до інтересів України, що є високою оцінкою співпраці національної регулятора і EPRA, яка зацікавлена в гарантованому членстві Національної ради на прийнятних для української сторони фінансових умовах.

До порядку денного засідання внесено розгляд питання про новини у цифрову еру, зокрема увагу буде зосереджено на ролі регуляторних органів у реалізації на практиці стандартів неупередженості, точності та справедливості.

Робота представників регуляторів відбуватиметься також у робочих групах, присвячених питанням ролі регулятора в медіаграмотності, процедурам ліцензування та авторизації, зміні відносин між громадянами та регуляторами.

Перед учасниками із доповіддю виступить і  новопризначений представник ОБСЄ з питань свободи слова Арлем Дезір.