З 25 по 27 травня 2016 року в Барселоні триває 43-тє засідання Європейської платформи регуляторних органів, на якому Національну раду представляє перший заступник голови Ольга Герасим’юк.
Весняна сесія EPRA зосереджена на питаннях майбутнього для телебачення з огляду на ефективність використання радіочастотного ресурсу та електронних комунікацій, регулювання медіа в часи кризи, аспектах захисту дітей і персональних даних. Учасникам представлено політику, стратегію і методи, що застосовуються і плануються національними медіа-регуляторами у сфері ЗМІ.
Під час пленарних засідань розглядається проблематика використання радіочастотного ресурсу після Всесвітньої конференції радіозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку – 2015, а також обговорюються наявні і майбутні регуляторні інструменти для формування конкурентного медіа-ринку.
Зважаючи на актуальність для України питання захисту прав дітей у ЗМІ, Ольга Герасим’юк бере участь у засіданні Робочої групи ІІ: «Дослідження проблем захисту неповнолітніх – акцент на реаліті-шоу та конкурсах талантів». Це саме та тема, яка активно обговорюється нині в українському медійному просторі. Наявні проблеми спонукають до вивчення європейських практик і запозичення позитивного досвіду регулювання цих питань. Європейських партнерів поінформовано про ініціативи та проміжні результати спільної роботи Національної ради з індустрією, науковцями і представниками громадськості зі створення дієвого механізму саморегулювання у сфері забезпечення дотримання прав дитини у засобах масової інформації.
Цікаві презентації представили регулятори із Хорватії, Боснії і Британії. Їхні практики свідчать про підвищену увагу до медіа-контенту, який може чинити шкідливий вплив на дітей. У разі таких фактів на мовників накладаються серйозні санкції.
У рамках цих заходів проводитимуться також зустрічі з керівництвом Європейської платформи та представниками регуляторних органів країн-членів організації. Заплановано обговорити нинішній стан розвитку ЗМІ в Україні, можливості розширення співпраці та оперативної взаємодії у сфері медіа-регулювання.
EPRA (Європейська платформа регуляторних органів) – організація, яка нині об’єднує 52 регуляторні органи у сфері медіа із 46 країн світу і створена з метою обміну інформацією, досвідом, і практиками між ними.