Олександра Павліченка повторно обрано членом Наглядової ради суспільного мовника від ГО, що діють у правозахисній сфері

25.01.2022

25 січня відбулася конференція громадських об’єднань та асоціацій, що діють у правозахисній сфері. На ній до складу Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України було обрано Олександра Павліченка, який упродовж останніх чотирьох років працював на цій посаді. Таким чином, сьогоднішня конференція завершила процес переобрання членів наглядового органу суспільного мовника.

У своєму вступному слові відповідальна секретарка Національної ради Олена Ніцко нагадала, що ротація першого складу Наглядової ради розпочалася навесні 2020 року і тривала упродовж 2021-го. У цей період було проведено 8 конференцій громадських об’єднань та асоціацій від суспільних сфер. Конференція у сфері правозахисту – остання, яку має провести Національна рада, щоб повністю оновити склад Наглядової ради відповідно до вимог закону.

Олена Ніцко також наголосила, що медіарегулятор не мав жодного впливу на процес оцінки громадських об’єднань, а лише забезпечував організаційні заходи для роботи спеціально створеної громадської комісії.

«Ми намагалися бути максимально відкритими, максимально толерантними до громадськості під час організації всіх обов’язкових заходів із подання документів та обговорення всіх актуальних питань, що виникали під час підготовки цієї конференції…  Комісія працювала абсолютно автономно, покладаючись на знання й досвід своїх членів, які працюють також у громадських радах при визначених державних органах», – сказала вона.

Загалом взяти участь у конференції виявили бажання 64 громадські об’єднання та асоціації. Після оцінки документів до участі в конференції було допущено 32 громадські об’єднання, проте одна організація не подала свого кандидата. Отже, сьогодні у конференції взяла участь 31 громадська організація.

Ці організації висунули 6 кандидатів до складу Наглядової ради.

Після заслуховування програм кандидатів переможця визначили таємним рейтинговим голосуванням.

Найбільшу кількість балів – 100 – за результатами голосування отримав  Олександр Павліченко.

Результати інших учасників такі:

  • Микола Дроздовський – 91 бал;
  • Володимир Яворський – 66;
  • Євгеній Захаров – 59;
  • Максим Ільчишен – 47;
  • Руслана Якимів – 39 балів.

Кандидатуру Олександра Павліченка було висунуто громадською спілкою «Українська Гельсінська спілка з прав людини», Чугуївською міськрайонною громадською організацією «Чугуївська правозахисна група», ГО «Центр громадянської просвіти «Альменда», ГО «Регіональний центр прав людини», ГО «Центр демократії та верховенства права», ГО «Черкаський правозахисний центр», ГО «Кримська правозахисна група».

Процес проведення конференцій з обрання членів Наглядової ради НСТУ традиційно підтримує Офіс Ради Європи в Україні. Представники цієї міжнародної організації спостерігали за перебігом конференції онлайн. Також із вітальними словами до її учасників звернулися голова Наглядової ради Світлана Остапа і секретар Наглядової ради Вадим Міський.

Наглядова рада НСТУ складається із 16 членів: 9 обирають з-поміж себе представники громадських об’єднань та асоціацій на конференціях, ще 7 делегують фракції партій і груп у Верховній Раді України.

До 11 лютого Національна рада відповідно до затвердженого календарного плану внесе своїм рішенням зміни до складу Наглядової ради НСТУ.