Олександр Ільяшенко взяв участь в обговоренні переходу на цифрове телемовлення

16.05.2018

15 травня розпочав роботу Kyiv MIT (Media Innovations Technologies) – медіафорум, присвячений інноваціям і технологіям у медіа, організований Незалежною асоціацією телерадіомовників у партнерстві зі Шведським агентством з міжнародного розвитку (SIDA), за підтримки Deutsche Welle Academie. У панельній дискусії «Цифрове реформа: плани і реалії» взяв участь відповідальний секретар Національної ради Олександр Ільяшенко.

Учасники заходу обговорили зміни ситуації із впровадженням цифрового телебачення в Україні, зокрема, після звернення Президента України щодо прискорення цього процесу і намагалися виробити спільне бачення розв’язання найактуальніших завдань.

Олександр Ільяшенко розповів, що наразі Національна рада очікує нового проекту загального плану переходу на цифрове мовлення, який повинна підготувати Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації, оскільки попередній проект був відкликаний. Після його отримання Національна рада розробить план поетапного вимкнення аналогового телерадіомовлення. «На сьогодні всі стомилися від фальстартів, коли називалися різні дати. Дуже сподіваємося, що цього разу Кабмін зробить якийсь акцент і ухвалить остаточне рішення», – сказав Олександр Ільяшенко.

Водночас відповідальний секретар Національної ради пояснив, як мовитимуть після вимкнення аналогу місцеві компанії, які працюють на територіях проведення ООС і на прикордонні з іншими країнами. За його словами, спочатку потрібно скласти перелік тих населених пунктів, де аналогове мовлення буде залишатися на невизначений термін, після вимкнення аналогового стандарту по всій країні, аж до окремого рішення вищої  гілки влади. Цим питанням опікується Міністерство інформаційної політики. Також необхідно проаналізувати, враховуючи інтереси національної безпеки, в яких окремих місцях треба добудувати вежі, створити локальні мультиплекси.

Також Олександр Ільяшенко, відповідаючи на запитання представників індустрії, поінформував про те, що чекає після вимкнення аналогового мовлення на місцеві компанії, які мовлять там, де немає сигналу мережі «Зеонбуд», і не мають цифрових ліцензій. Наразі нараховується 53 таких компанії. Національна рада неодноразово зверталася до УДЦР з проханням прорахувати частоти для створення локальних мультиплексів місцевими телерадіоорганізаціями. У відповідь УДЦР повідомив, що після прорахунку 4 або 5 загальнонаціональних мультиплексів стане зрозуміло, чи є вільні місця для створення локальних мультиплексів. Отже, ці питання можна вирішувати лише після повного вимкнення аналогу. Тому в проекті плану передбачено перехідний період, аби ті місцеві компанії, які не мають цифрових ліцензій, продовжували мовити в аналоговому стандарті. Він  наголосив, що після вимкнення аналогу, всі, хто бажатиме створити локальний мультиплекс, мають подати до регуляторного органу заявки на прорахунок частот. Всі заявки оперативно будуть передані до УДЦР. «І вже тоді ми зможемо отримати позитивну відповідь», – переконаний Олександр Ільяшенко.

Також під час заходу Петро Семерей, генеральний директор Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, розповів про побудову державного мультиплексу, а представники медіа-індустрії – директор юридичного департаменту «Медіа Група Україна» Євген Буцан і генеральний директор ТРК «Приват ТБ» Ольга Владимирова окреслили проблеми і виклики, які постали перед загальнонаціональними і регіональними мовниками у зв’язку з переходом на цифрове мовлення.


Перейти до вмісту