Міжнародна організація IMS (International Media Support) створила експертну групу для розробки рекомендацій щодо регулювання онлайн-простору в Грузії, Молдові та Україні. Учасником цієї групи став член Національної ради Олександр Бурмагін. Мета ініціативи – розробити рекомендації для впровадження законодавства, що допоможе протистояти дезінформації та забезпечити інклюзивність у цифровому середовищі цих країн.
Дезінформація посилює гібридні загрози. Грузія, Молдова та Україна найбільше стикаються з дезінформацією та маніпулюванням, які посилюються через розвиток штучного інтелекту і слабку політику модерування на платформах соціальних мереж.
Основою для створення міжнародною організацією IMSГрупи експертів високого рівня з розбудови стійкості у Східній Європі (HLEG) стала поява в ЄС Акта про цифрові послуги (DSA), який адаптуватимуть під місцевий контекст для подолання загроз.
Експерти розроблятимуть рекомендації для урядів та громадських організацій щодо регулювання соціальних мереж і боротьби з дезінформацією. Особливу увагу приділятимуть співпраці з громадянським суспільством, створюючи механізми для незалежної оцінки ризиків у цифровому просторі. Крім того, ініціатива підтримуватиме євроінтеграцію, застосовуючи стандарти ЄС для гармонізації законодавства. Окремим напрямком буде моніторинг онлайн-платформ і підготовка рекомендацій щодо їхньої прозорості та відповідальності.
До Групи HLEG увійшли знані експерти у сфері онлайн-регулювання з Європи, Грузії, Молдови та України, що дасть можливість поєднати міжнародний та національний досвід. Серед експертів, що увійшли до Групи від України, Олександр Бурмагін, член Національної ради, також Максим Дворовий, медіаюрист Лабораторії цифрової безпеки, і Павло Бурдяк, аналітик Центру демократії та верховенства права.
Очікується, що рекомендації будуть готові до кінця 2024 року.