Член Національної ради Олександр Бурмагін під час дискусії на Donbas Media Forum, що тривав 10 – 11 листопада в Києві, поділився думками про медіареформу та імплементацію Закону України «Про медіа». Це питання обговорювали під час дискусійної панелі «Новий закон «Про медіа»: адаптація до нових правил гри».
Олександр Бурмагін визнав, що саме вимоги Європейського Союзу вплинули на долю законопроєкту, який, таким чином, став законом і реформою в цілому. Він вважає, що Закон регулює медійні відносини більш сучасно й ефективно.
Медійні відносини є основною складовою інформаційних, а інформаційна складова є складовою інформаційної безпеки. Зараз особливо важливою є протидія інформаційній агресії, спеціальні норми передбачені у ІХ розділі Закону.
Найбільш позитивним аспектом у Законі, на думку Олександра Бурмагіна, є співрегулювання. «Не всі поки розуміють, наскільки ця річ крута. – Він пояснив свою думку: «Це фундаментально новий підхід у відносинах між державою і медіа, які будуються по суті на партнерстві. Створення органів спільного регулювання дозволяє балансувати повноваження регулятора. Такі органи напрацюють цивілізовані правила гри в дуже складних моментах. Тому співрегулювання, на мою думку, – одна з ключових речей».
Член Національної ради також зупинився на регулюванні онлайну і соціальних мереж. Він нагадав, коли розроблявся Закон «Про медіа», саме на вимогу громадянського суспільства і багатьох медійних організацій відбулося звуження регулювання онлайн-медіа.
«Нам як розробникам закидали, що визначення онлайн-медіа занадто широке, воно охоплює телеграм, фейсбук та інше. І тому поняття було звужено до вебсайтів, – сказав Олександр Бурмагін. – Зараз нам як розробникам закидають, чому закон про медіа не регулює телеграм». Тому саме це він вважає основним недоліком Закону.
Закон «Про медіа» не регулює платформ спільного доступу до інформації, але це тимчасово, переконаний Олександр Бурмагін. Європейський Союз наразі серйозно розглядає питання такої регуляції, оскільки у світі збільшується кількість дезінформації. Медіарегулятор, враховуючи євроінтеграційний шлях України, буде з часом імплементувати більш жорсткі підходи до всіх платформ спільного доступу до інформації з метою боротьби з мовою ворожнечі та протидії дезінформації.