Олег Черниш взяв участь у Днях кабельного телебачення Україна – Молдова 2016

21.06.2016

З 11 по 15 червня на курорті Вадул-луй-Воде у Молдові відбувалися Дні кабельного телебачення Україна – Молдова 2016. Український регулятор у сфері електронних медіа на міжнародному з’їзді операторів, провайдерів програмної послуги, надавачів інтернет-послуг представляв член Національної ради Олег Черниш.

 Під час Об’єднаного форуму індустрії платного телебачення жваво обговорювалося питання заборони трансляції в Україні окремих російських телеканалів і потреби й можливостей їх заміщення. Олег Черниш пояснив позицію регулятора і докладно розповів про норми, якими керується Національна рада при ухваленні подібних рішень.

Також йшлося про співпрацю Національної ради із галуззю, зокрема спільне напрацювання шляхів дерегуляції ринку надання програмних послуг, спрощення процедури ліцензування провайдерів  програмної послуги, запровадження принципу технологічної нейтральності, зменшення кількості  документів, які необхідно ліцензіатам подавати до регуляторного органу. Така спільна робота вже має добрі результати. Нині триває обговорення змін до Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги (нова редакція якого була ухвалена наприкінці 2014 року), на погодженні у зацікавлених органів державної влади перебуває Методика розрахунків розмірів ліцензійного збору, зміни до якої були розроблені за участі індустрії.

 При спілкуванні з молдовськими колегами порушувалося питання сприяння трансляції українських телеканалів у кабельних мережах Молдови. Крім того, президент Польської палати електронних комунікацій Єжи Страшевські та виконавчий директор Асоціації мовників Латвії Гунта Лідака засвідчили, що останнім часом у кабельних мережах цих країн з’являються як окремі українські передачі, так і телеканали, тоді як ще два роки тому їх не було взагалі.

Олег Черниш подякував за співорганізацію заходу голові Патрональної асоціації телерадіомовників Республіки Молдови  Володимиру Топалу і презентував йому «Кобзар» Тараса Шевченка російською мовою.

Загалом форум мав велике практичне значення, оскільки з розвитком новітніх технологій обмін інформацією про нові засвоєні методи роботи і набутий досвід сприяє розвитку ринку.


Перейти до вмісту