Олег Черниш долучився до роботи «TIM 2020: Telecom, It, Media»

29.10.2020

28 жовтня розпочала роботу конференція «TIM 2020: TelecomItMedia», у якій беруть участь представники ринку інфокомунікацій: телеком-оператори, виробники і постачальники обладнання та контенту, системні інтегратори, галузеві асоціації та об’єднання, представники регуляторних органів. У заході узяв участь заступник голови Національної ради Олег Черниш.

Під час сесій, спікером на яких був Олег Черниш, обговорювали взаємодію держави, бізнесу і громад, актуальні законопроєкти, а також досягнення 2020 року.

Заступник голови Національної ради зауважив, в умовах карантинних обмежень регулятор вчиться працювати по-новому, адже здійснення повноважень ніхто не скасовував. Зокрема, Національна рада переоформлює документи, продовжує ліцензії, призначає перевірки компаній. Регуляторний орган протягом тривалого часу не міг здійснювати перевірки. Але нещодавно було внесено зміни у нормативний акт, які дозволяють проводити безвиїзні перевірки.

«Немає, мабуть, жодної телерадіоорганізації, яка не постраждала від карантину», – наголосив Олег Черниш. Велика кількість компаній звертається до Національної ради з проханням тимчасового відступу від умов ліцензій на період карантину. Регулятор розглядає такі клопотання і ухвалює відповідні рішення. «Багато телерадіокомпаній перебувають на грані виживання, деякі навіть готові припиняти мовлення, але відповідно до законодавства ми не можемо цього дозволяти», – сказав заступник голови.

Також Олег Черниш розповів, що наразі залишилося 62 місцеві мовники, які не отримали цифрових ліцензій, а все ще здійснюють аналогове мовлення. Законодавчо закріплено, що на період карантину Національна рада не може проводити конкурси на мовлення, що унеможливлює перехід цих  місцевих мовників на «цифру». Нещодавно зареєстровано законопроєкт, який дозволить регулятору проводити конкурси. Але щоб вирішити цю ситуацію швидше, Національна рада шукає шляхи її розв’язання. «Зараз з апаратом розглядаємо питання, щоб знайти нестандартне рішення для того, щоб проліцензувати місцевих мовників, які ще не отримали цифрових ліцензій, шляхом внесення змін до Методики розрахунків ліцензійного збору», – повідомив Олег Черниш.

За словами Олега Черниша, питання переходу з «аналогу» на «цифру» пов’язане з вивільненням першого та другого цифрового дивідендів. Постанова Уряду № 815 декларує, що кінцевий термін використання аналогового телевізійного мовлення – це 31 грудня 2019 року. Свого часу Національна рада надавала пропозиції, аби продовжити його до 31 грудня 2020 року, але поки що ці зміни не були внесені.

Заступник голови нагадав, чинне законодавство передбачає, що Національна рада не менше як один раз на рік вносить зміни до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору. Під час внесення змін регулятор намагається враховувати ті зміни, які відбуваються на ринку.  «У моєму розумінні держава, зокрема і Національна рада, повинні бути своєрідним сервісом для мовників, ­–  зауважив Олег Черниш. –  Ми сервіс, але ми і регулятор, який контролює суворе дотримання законодавства».


Перейти до вмісту