Оксану Романюк обрано членом Наглядової ради суспільного мовника

13.10.2020

13 жовтня на конференції громадських об’єднань та асоціацій, що діють у сфері журналістики, виконавчого директора ГО «Інституту масової інформації» Оксану Романюк було обрано членом Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України. Вона замінить у Наглядовій раді Тетяну Лебедєву, яка склала свої повноваження за власним бажанням 20 грудня минулого року.

Конференцію було організовано за сприяння спільного проєкту ЄС та РЄ «Європейський Союз та Рада Європа працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні».

Вітаючи учасників конференції, член Національної ради Олена Ніцко зауважила, що сьогодні можна впевнено сказати, що суспільне мовлення в Україні відбулося. Адже зростає його географія, глядацька аудиторія, повага і довіра громадян. «Це дуже важливо для нас – для Національної ради і України. Ми хочемо подякувати менеджменту НСТУ, Наглядовій раді, а також кожному працівнику, хто розвиває і плідно працює на розвиток суспільного мовлення», – висловилася вона.

Олена Ніцко також передала учасникам конференції вітання від заступника голови Офісу Ради Європи в Україні Олени Литвиненко і подякувала цій організації за стабільну підтримку розвитку суспільного мовлення в Україні, зокрема і співпрацю в організації цієї конференції. Окремо із вдячністю Олена Ніцко згадала попереднього члена Наглядової ради від сфери журналістики Тетяну Лебедєву, яка декілька років очолювала Наглядову раду.

Нині чинна голова Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Світлана Остапа висловила сподівання на те, що реформа стала незворотною. Вона, однак, все ще триває і ще дуже багато викликів стоять попереду. «Навіть не всі представники вищих органів влади розуміють значення цієї реформи. Деякі взагалі применшують реформу суспільного мовлення. І з цим теж доводиться нам боротися», – наголосила Світлана Остапа. Вона також висловила переконання, що саме суспільне має бути для суспільства орієнтиром в морі фейків і дезінформації, які нині є не лише в Україні, а й у світі. Голова Наглядової ради НСТУ переказала побажання успішного обрання нового члена Наглядової ради від голови правління АТ «НСТУ» Зураба Аласанії.

За результатами голосування учасників конференції Оксана Романюк набрала 61 бал. Наступні два кандидати на цю посаду – Діана Дуцик і Оксана Максименюк – набрали по 35 балів кожна.

Переможця відповідно до порядку проведення конференцій обирали представники громадських об’єднань таємним рейтинговим голосуванням з-поміж 6 претендентів. Два претенденти на цю посаду через певні обставини на конференцію не з’явилися, ще три кандидати під час виступів зняли свої кандидатури.

Наступні дві конференції з обрання членів Наглядової ради НСТУ від громадських об’єднань та асоціацій, що діють у сферах фізичного виховання та спорту і журналістики, відбудуться 16 жовтня.