Оголошено ще два конкурси на мовлення

17.11.2023

Медіарегулятор оголосив два нові конкурси – для розвитку місцевих і регіональних, а також регіональних і загальнонаціональних радіомереж.

Конкурс на мовлення з використанням радіочастотного спектра на вільних радіоканалах (для розвитку місцевих і регіональних мереж)

На цей конкурс запропоновано 6 частот у чотирьох областях України – Івано-Франківській, Львівській, Полтавській та Харківській.

Передбачено такі вимоги до програмної концепції:

  • забезпечувати не менше ніж 100 відсотків тижневого обсягу ведення програм, у тому числі новинно-аналітичних блоків, розважальних програм (ведучими, дикторами радіопрограм) державною мовою;
  • рекомендовано розміщення інформаційних програм із місцевою тематикою.

Заяви на участь у конкурсі приймаються до 18 січня 2024 року (до 18:00). Результати конкурсу Національна рада оголосить до 17 квітня 2024 року.

Конкурс на мовлення з використанням радіочастотного спектра на вільних радіоканалах (для розвитку регіональних і загальнонаціональних мереж)

На цей конкурс виставлено 10 частот у семи областях нашої країни – Дніпропетровській, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Миколаївській, Харківській та Черкаській.

Загальний обсяг мовлення згідно з умовами ліцензії має становити 24 години на добу.

У вимогах до програмної концепції зазначається, зокрема:

  • обов’язкове розміщення соціально важливих програм;
  • забезпечувати частку пісень (музичних творів із текстом) державною мовою в обсязі не менше ніж 45 відсотків загального обсягу пісень, поширених упродовж доби, а також не менше ніж 45 відсотків загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу між 7 годиною та 14 годиною і між 15 годиною та 22 годиною.

Заяви на участь у конкурсі можна подавати до 26 січня 2024 (до 18:00). Підбиття підсумків конкурсу має відбутися до 25 квітня 2024 року.

Охочі взяти участь у конкурсах можуть подавати заяви і документи до них у паперовій формі – на юридичну адресу Національної ради: вул. Прорізна, буд. 2, м. Київ, 01601 або в електронній формі на електронну пошту Національної ради: nrada@nrada.gov.ua.

У разі подання заяви в електронній формі на заяву та всі документи до неї потрібно накладати кваліфікований електронний підпис чи печатку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги».

Під час заповнення заяв і документів до них потрібно використовувати гарнітуру Times New Roman і шрифт розміром 12–14 друкарських пунктів.

Докладніше ознайомитися з інформацією щодо конкурсів і переліком необхідних документів можна за посиланням.