Огляд дезінформації пропагандистських ЗМІ від 6 червня 2017 року

07.06.2017

Оперативна робоча група зі стратегічних комунікацій Європейської служби зовнішніх зв’язків European External Action Service – EEAS підготувала щотижневий огляд дезінформації, в якому містяться приклади прокремлівської пропаганди, поширеної у європейських країнах. Завантажити огляд дезінформації можна за посиланням

Випуск 70 – 6 червня 2017 року

*ТРЕНДИ ТИЖНЯ* 

Круг – це квадрат!

 Є один метод дезінформації, який мало хто наважується використати: поширення “фактів”, які цілком і повністю суперечать істині. Втім, це характерний прийом прокремлівської дезінформації.

 “Росія погрожувала застосувати ядерну зброю? Комісія США наводить найнедолугіші тверження щодо прагнення наростити військову потужність” – приблизно під таким заголовком з’явилася нещодавно на сайті телеканалу Russia Today стаття, в якій було зроблено спробу створити враження, що Кремль ніколи б не виступив із подібними погрозами.

 Однак відомо, що це не відповідає дійсності. “Я не думаю, що данці повністю розуміють наслідки приєднання Данії до системи протиракетної оборони під керівництвом США. Якщо це відбудеться, датські військові кораблі стануть мішенями для російських ядерних ракет”, – сказав посол Росії в Данії. Президент Путін зазначав, що був готовий використати ядерну зброю, якби Росія зіткнулася зі спротивом у відповідь на незаконну анексію Криму. А торік він попередив жителів Румунії і Польщі, що вони можуть потрапити під приціл Росії, у разі якщо розмістять на своїй території елементи американської системи ПРО. 

Нещодавно у ток-шоу “Время покажет” лунали твердження, які також суперечать дійсності. На думку тих, хто виступав, був певний план щодо знищення російського населення в Криму, тому Росія була змушена втрутитися у 2014 році, а зараз, як було сказано, є план знищення мільйонів людей на Донбасі. І що прикро – Ангела Меркель мовчить про це, а це свідчить, що вона теж у цьому бере участь.

 Насправді ж все виглядає так: не було ніякого плану заподіяти зло росіянам у Криму, він існував лише у наклепницьких дезінформаційних матеріалах прокремлівських ЗМІ. Як і немає ніякого подібного плану стосовно Донбасу. У цьому-то і полягає причина мовчання.

 Марія Захарова, офіційний представник МЗС Росії, в ефірі радіо “Комсомольская правда” сказала, що Росія не може бути агресором, оскільки в генетичному коді росіян записано тотальне неприйняття війни. Хоча Міжнародний кримінальний суд дотримується іншої точки зору

 Коли закони логіки не працюють

 Останніми тижнями Україна залишалася у центрі уваги прокремлівської дезінформації. Деякі програми на російських федеральних каналах були повністю присвячені цій країні. Так, ми знову почули дезінформацію про утиски в Україні  російськомовної меншини, що українці – це насправді росіяни і що НАТО зрежисирувала революцію Євромайдану.

 На продовження реакції Росії щодо безвізового режиму між Європою і Україною Дмитро Кисельов, головний пропагандист Кремля,  якого занесено до санкційного списку ЄС, провів розслідування і дійшов висновку, що метою безвізового режиму є перетворення українців на рабів Європи. Отже, згідно з логікою прокремлівської дезінформації, можливість подорожувати прирівнюється до рабства.

 Подібні ідеї були озвучені одним грузинським прокремлівським ЗМІ: ЄС і США спільно “знищують” грузинську систему освіти. Це саме ЗМІ повідомило, що кредити і позики Світового банку та Міжнародного валютного фонду означають, що ці дві міжнародні організації поневолили Грузію.

 Завантажити таблицю з прикладами дезінформації, зібраними для 70-го випуску «Огляду дезінформації»

*СВІЖА АНАЛІТИКА*
 

“RT і “Спутник” поводяться як розповсюджувачі пропаганди й брехні”

 З такою заявою виступив президент Франції Еммануель Макрон під час прес-конференції з президентом Росії Володимиром Путіним. 

Детальніше

RT працює під прикриттям “In The Now”

 Проект “In the Now” нагадує коктейль, в якому змішано суто політичні історії з абсолютно аполітичною розвагою й емоційною клик-наживкою.

 Детальніше 

 А якщо про дезінформацію не говорити?

 Софі Оксанен, відома письменниця і драматург із фінським й естонським корінням, розглядає це питання з точки зору власного досвіду дорослішання у Фінляндії в роки холодної війни.

Детальніше


Перейти до вмісту