Одразу трьом ліцензіатам призначено позапланові перевірки

19.07.2018

19 липня на засіданні Національна рада ухвалила рішення про призначення позапланових перевірок діяльності провайдера програмної послуги, місцевої радіостанції та регіонального телеканалу. З них дві виїзні буде проведено для ТОВ «ТРК «Лик-ТБ», м. Лисичанськ Луганської обл. і ТОВ «ТРК «Пілот-Україна», м. Одеса (позивний: «Радіо Next»), та одна безвиїзна щодо ТОВ «Ейчді Фешн», м. Київ (логотип: «HDFASHION&LifeStyle»).

Національна рада виявила в роботі компаній-ліцензіатів ознаки порушень чинного законодавства України, а саме:

У результаті проведеного 6 червня 2018 року моніторингу програм, які надає провайдер програмної послуги з Луганської області ТОВ «ТРК «Лик-ТБ», було зафіксовано порушення частини дев`ятої статті 39, частини другої статті 42 і частини п’ятої статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Під час моніторингу ефіру одеської радіостанції «Радіо Next» за 7 червня 2018 року регулятор зафіксував порушення частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28 та пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», згідно з якими ліцензіат не виконав умови ліцензії та не дотримався визначеної програмної концепції мовлення.

За інформацією, вказаною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, у документах ліцензіата ТОВ «Ейчді Фешн», що мовить в Києві під логотипом «HDFASHION&LIFESTYLE», були внесені зміни в частині інформації про власника (співвласника) та/або кінцевого бенефіціарного власника. Однак при розгляді заяви компанії щодо переоформлення ліцензії у зв’язку зі зміною кінцевого бенефіціарного власника, мовник не надав Національній раді документів, що підтверджують відповідні зміни, і повторно більше не звертався до регулятора з проханням щодо переоформлення ліцензії через зміну кінцевого власника. Це є порушенням вимог частини четвертої статті 35 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Для перевірки дотримання вимог ліцензій і норм Закону України «Про телебачення і радіомовлення» Національна рада вирішила провести позапланові перевірки діяльності цих ліцензіатів, за результатами яких будуть ухвалені відповідні рішення.