Одеському телеканалу «Здоров’я» призначено позапланову перевірку

20.05.2021

Національна рада призначила позапланову безвиїзну перевірку ТОВ «ТРК «Здоров’я», м. Одеса (логотип: напис літерами червоного кольору «Телеканал «Здоровье» у стилістиці журналу колишнього СРСР «Здоровье»), оскільки телеканал припустився порушень в частині розміщення інформації про авторів і виробників передач, програмної концепції та рекламного законодавства. Відповідне рішення було ухвалене під час засідання 20 травня.

 Під час розгляду цього питання член Національної ради Максим Онопрієнко поінформував, що, крім ознак порушень законодавства, вказаних у проєкті рішення, Національна рада зафіксувала ознаки ретрансляції ютьюб телеканалу «Перший незалежний». До регулятора також звернулася Служба безпеки України з проханням відреагувати на цю ситуацію, але через недосконалість законодавства Національна рада не може говорити про ретрансляцію. Оскільки першоджерелом є інтернет. Національна рада наголошує, що така «співпраця» є неприпустимою. Регулятор пильно відстежує подібні приклади, і реакція буде відповідною, оскільки «ми в першу чергу звертаємо увагу на контент  і на ті меседжі, які транслюються в ефірі». За словами Максима Онопрієнка, цей випадок гостро демонструє необхідність  внесення змін до чинного законодавства і нового закону про медіа, аби Національна рада могла реагувати належним чином на такі випадки.

Отже, моніторинг компанії за 12.05.2021 зафіксував в ефірі телеканалу передачі «Акрида», «Здорова розмова», «Секрети сімейного щастя», «Неординарні українці», які не містили ім’я автора чи авторів, назви і адреси виробника програми. Такий факт трансляції програм свідчить про ознаки порушення вимог частини п’ятої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Крім того, в ефірі телеканалу ТОВ «ТРК «Здоров’я» наприкінці трансляції передачі «Український формат» було розміщено взаємовиключну інформацію про те, що передача є продуктом:

– «ТОВ «Медіахолдинг Новини», м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 21-г, 2021 на замовлення ТОВ «ТАЙМ МЕДІА»;

– двох різних виробників: «ТОВ «ТРК «Здоров’я», ТОВ «ТАЙМ МЕДІА» 01042, місто Київ, вул. Іоанна Павла ІІ, будинок 4/6, офіс 1306, 2021 рік».

Такий спосіб може передбачати свідоме введення в оману глядачів телеканалу через розміщення недостовірної та суперечливої інформації щодо авторства та виробника передачі «Український формат».

Водночас ТОВ «ТРК «Здоров’я» не дотрималося умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення, що містить ознаки порушення частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28, пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Зокрема, було зменшено обсяг фільмопоказу (за ліцензією – не менше 04 год/добу, фактично – 02 год 24 хв/добу), не транслювалося розважальних передач (за ліцензією – не менше 01 год/добу).

Також в ефірі ліцензіата було виявлено ознаки порушення рекламного законодавства у передачах «Акрида», «Здорова розмова», «Секрети сімейного щастя».

З огляду на це, Національна рада позапланово перевірить ТРК «Здоров’я» у термін з 04.06.2021 по 18.06.2021 включно. Компанію зобов’язано до 08.06.2021 надати документи та матеріали, необхідні для проведення перевірки, а також рекомендовано надати письмові пояснення.

Після проведення перевірки і розгляду її результатів Національна рада ухвалить відповідне рішення.