Одеські мовники обіцяють дотримуватися вимог законодавства щодо інтелектуальної власності

14.01.2016

Телерадіоорганізації, які мовлять в Одеській області, визнали вади наповнення ефірів власних телеканалів і зобов’язуються не допускати розміщення кінопродукту з порушенням засад інтелектуальної власності. Спільного листа до Національної ради із такою заявою підписали 19 компаній.

У жовтні 2015 року Національна рада на звернення Індустріального телевізійного комітету розглядала питання трансляції одеськими телерадіоорганізаціями художніх і мультиплікаційних фільмів без належних прав на їх розповсюдження. Більшість виключних прав на використання цих творів належить загальнонаціональним мовникам. Регулятор тоді призначив позапланові перевірки 21-й компанії.

Після ухвалення таких рішень за ініціативою керівництва і творчих колективів мовників були проведені засідання редакційних рад, йдеться в листі на адресу Національної ради. До участі в засіданнях були запрошені й менеджери певних напрямів, засновники чи кінцеві бенефеціарні власники телекомпаній. Учасники зустрічей погодилися із зауваженнями регуляторного органу і визнали вади у своїй роботі. Також було наголошено на неприпустимості порушень інтелектуальної власності, забезпечення жорсткого контролю керівництва телерадіоорганізацій за плануванням ефіру та наявністю документального підтвердження права на кінопоказ.

У листі до Національної ради керівники телерадіоорганізацій запевняють, що дуже серйозно ставляться до зауважень регулятора і в подальшому не допустять випадків розміщення в ефірі кінопродукту з порушенням засад інтелектуальної власності.

Результати перевірок одеських компаній Національна рада ще не розглядала.