ОБСЄ допомагає українській медіа-спільноті у вивченні міжнародної практики формування регуляторних підходів до нових конвергентних аудіовізуальних ЗМІ

08.11.2012

31 жовтня 2012 року – міжнародний досвід регулювання нових конвергентних аудіовізуальних ЗМІ – у центрі уваги семінару, який відбувається сьогодні в Києві за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Подія, організована за ініціативи Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, включатиме в себе презентації практик регулювання нових медіа: від їхньої класифікації до визначення регуляторних інструментів, потрібних для того, аби забезпечити виконання законодавчих вимог та зберегти відповідність стандартам у сфері свободи ЗМІ.

“Інновації в сьогоднішньому світі значно випереджають появу відповідної законодавчої бази. Регулювання у сфері ЗМІ завжди було нелегким завданням, адже, з одного боку, держава має подбати, щоб гравці на ринку дотримувалися законів, а з другого – регуляторна політика не повинна підривати свободу слова чи звужувати плюралізм  джерел інформації, – зазначила посол Мадіна Джарбусинова, Координатор проектів ОБСЄ в Україні.  – Щоб зберігати цей баланс, украй важливо, аби і регулятор, і медіа-спільнота говорили однією мовою, розуміли потреби та проблеми один одного”.

Дискусії проводитимуться за підтримки Офісу Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ, який направив для участі в семінарі міжнародного експерта з питань регулювання аудіовізуальних медіа Крістіана Мьоллера.

«Український ринок нині насичується передовими технологіями, сучасними технічними можливостями і для України принципово важливо у цьому напрямі мати постійну комунікацію з європейськими експертами. Це дасть змогу врахувати світовий досвід та імплементувати підходи щодо нових медіа в законодавство про телебачення і радіомовлення, що розробляється в Україні», – говорить заступник голови Національної ради Лариса Мудрак.

Подія за участі українських експертів з регуляторної політики та представників мас-медіа має на меті підтримати професійну дискусію щодо адаптації регуляторного поля України до викликів нових технологій. Відгуки учасників щодо можливості застосування до українських реалій презентованих міжнародних практик будуть зібрані, проаналізовані та включені до огляду, який готують залучені до проекту українські експерти.

Зазначені заходи відбуваються в рамках проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні, спрямованого на допомогу Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення у формуванні таких регуляторних підходів, які  забезпечили б плюралістичне медіа-середовище в контексті тенденції до конвергенції ЗМІ та переходу на цифрове мовлення.