Обрано склад правління Громадської ради (оновлено)

19.09.2011

17 лютого відбулося чергове засідання Громадської ради при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення. У ньому взяли участь члени Громадської ради Олександр Глущенко, Олена Зеленська, Валерій Іванов, Тетяна Котюжинська, Олександр Макарський, Павло Моісеєв, Ігор Розкладай, Анжеліка Рудницька, Оксана Приходько, Андрій Соломаха. Також на засіданні дорадчо-консультативного органу були присутні заступник голови Національної ради Лариса Мудрак та генеральний продюсер телеканалів „М1”, „М2” Валентин Коваль.

Під час засідання було затверджено склад правління Громадської ради. Головою обрано директора з правових питань, заступника голови МГО „Інтерньюз-Україна” Павла Моісеєва. Секретарем став колективний член Громадської ради ГО „Інститут Медіа Права” (в особі Ігоря Розкладая).

Громадська рада розглянула питання щодо участі в круглому столі, присвяченому виконанню медійних пунктів резолюції ПАРЄ та Європарламенту, який відбудеться 22 лютого ц.р. у Верховній Раді України. Національною радою було підтверджено участь у ньому. За пропозицією члена Громадської ради Оксани Приходько було ухвалено провести круглий стіл з актуальних проблем телерадіоінформаційної галузі за участі Громадської ради, Національної ради та представників європейської програми „Артикль 19”.

Під час обговорення пропозицій щодо внесення змін до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору (стосовно використання стандартів цифрового мовлення) виступив генеральний продюсер телеканалів „М1”, „М2”, голова цифрового комітету „ІТК” Валентин Коваль. Він презентував концепцію впровадження цифрового мовлення з використанням технології DVB-T2, формат HD (телебачення високої чіткості). Громадська рада обговорила запропоновану концепцію, ухвалила рішення взяти її до відома та запросити на наступне засідання представників громадських організацій НАМ та ІТК для узгодження позицій щодо цього питання.

Також на засіданні Громадської ради були розглянуті інші питання, серед них і проект „Положення про скасування санкції „оголошення попередження”, яке оприлюднено на сайті Національної ради для громадського обговорення.

Новобраний голова Громадської ради Павло Моісеєв зазначив: «Цей склад дорадчого органу працює півроку. За цей час розглянуті важливі питання. Зокрема, План розвитку національного телерадіоінформаційного простору України, Технічний регламент для цифрового ефірного ТБ України, підтримка прав людей з вадами слуху та інші. Зараз на розгляді Громадської ради – проект Положення про скасування попереджень».

Він наголосив, що пріоритетами в роботі Громадської ради є перехід України до цифрового ефірного мовлення, впровадження новітніх технологій, захист прав вразливих груп населення, покращення регуляторної політики, поліпшення відносин із громадським сектором та телерадіогалуззю загалом.

«Приємно відзначити, – сказав Моісеєв, – що є розуміння і спільне бачення проблем із чинним складом Національної ради».

Ігор Розкладай, що є представником від колективного члена Громадської ради – ГО «Інститут Медіа Права», про своє обрання сказав так: «Такий досвід уже був в інших експертних організаціях, і проблеми в цьому жодної немає, адже зазвичай це 1-2 особи, які делеговані колективним членом, і вони повною мірою справляються з покладеними на них обов’язками».

Наступне засідання Громадської ради планується провести 17 березня о 16 год.