НА ЗАСІДАННІ НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ 22 ВЕРЕСНЯ БУЛО СФОРМОВАНО НОВИЙ СКЛАДУ ДОРАДЧОГО ОРГАНУ НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ – ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ. НА РОЗГЛЯД НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ БУЛО ВИНЕСЕНО 33 ІНДИВІДУАЛЬНІ КАНДИДАТУРИ ЗА РЕКОМЕНДАЦІЯМИ РІЗНИХ МЕДІЙНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ТА 6 ПОДАНЬ НА ВХОДЖЕННЯ ДО СКЛАДУ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ЯК КОЛЕКТИВНИХ ЧЛЕНІВ.
На засіданні Національної ради 22 вересня було сформовано новий складу дорадчого органу Національної ради – Громадської ради.
На розгляд Національної ради було винесено 33 індивідуальні кандидатури за рекомендаціями різних медійних організацій та 6 подань на входження до складу Громадської ради як колективних членів.
Перед голосуванням члени Національної ради висловили свої міркування та позиції у підході до обрання кандидатів. Голова Національної ради Володимир Манжосов у зв’язку із цим заявив: „Я не буду голосувати за тих претендентів, які належать до компаній чи організацій, які представляють певні бізнес-інтереси в телерадіоінформаційній сфері. На мою думку, в Громадській раді мають бути представники від громадськості, а не галузеві лобісти”.З такою позицією погодилися всі члени Національної ради, які висловлювалися з цього питання на засіданні.
За результатами рейтингового голосування до Громадської ради обрано 12 індивідуальних представників та 1 організація як колективний член.
Коментуючи це рішення Національної ради під час брифінгу, що відбувся по завершенню засідання, заступник голови Національної ради Лариса Мудрак сказала: „Логіка обрання нових членів базувалася на чотирьох принципах. Розглядаючи кожну з кандидатур, нам найголовніше було зрозуміти і обрати тих людей, які мають найтісніший зв’язок із громадськістю. Ми звертали увагу на професіоналізм, досвід роботи, представництво кандидата в різного роду дорадчих органах. Брали до уваги їхню експертну роль, здатність висловлювати публічну позицію. Крім того, бажаним було обрати представників різних категорії громадськості та різного віку”.
Члени Національної ради висловили сподівання, що новообрана Громадська рада якнайшвидше розпочне свою роботу і надаватиме регуляторному органові у сфері телерадіомовлення дорадчу консультативну допомогу, що сприятиме вирішенню багатьох проблемних питань галузі.