2 червня під головуванням заступника Міністра закордонних справ України Сергія Кислиці та директора Генерального директорату з координації програм Ради Європи Верени Тейлор відбулося Перше засідання Керівного комітету з питань реалізації Плану дій Ради Європи для України на 2015 – 2017 роки.
Під час заходу увагу приділили як уже реалізованим крокам, так і планам на майбутнє. Йшлося про ті сфери життя держави, які мають особливу підтримку європейських колег, – конституційна реформа, функціонування демократичних інституцій, реформа судової системи, права людини, демократичне управління, економічні злочини.
Досягнення співпраці з Радою Європи в медійній сфері і відповідні плани на майбутнє висвітлила консультант народного депутата України, голови Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики Ганна Камуз. Серед результатів було відзначено активну підтримку Радою Європи процесу створення суспільного мовлення в Україні, емплементацію закону про прозорість медіа-власності тощо. Пріоритетними завданнями Комітету на майбутнє Г. Камуз назвала роботу над законопроектами про фінансову прозорість медіа, прозорість друкованих ЗМІ, запобігання гендерним стереотипам у медіа, створення умов для розвитку мовлення громад. Ключовим пріоритетом є законопроект про аудіовізуальні послуги. Під час його опрацювання є намір врахувати і запропоновані положення проекту нової директиви ЄС про аудіовізуальні послуги, який уже на разі розміщено на сайті Європейської Комісії.
Ганна Камуз зробила окремий наголос на тому, що надзвичайно важливо завершити створення суспільного мовлення. Затягування процесу реєстрації юридичної особи Національної суспільної телерадіокомпанії України з аргументами щодо проведенням Євробачення наступного року вона назвала неприпустимим, адже цей пісенний конкурс треба транслювати вже на базі суспільного мовника.
Крім того, з 1 червня головою Офісу Ради Європи в Україні став Мортен Енберг (Швеція), представник Генерального секретаря Ради Європи з питань координації програм співробітництва Ради Європи.
Як відомо, Національна рада співпрацює з Радою Європи в питаннях розвитку медійної сфери України. Так, нині триває робота в рамках проекту “Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні”, а також Рамкової програми співробітництва Ради Європи та Європейського Союзу “Свобода медіа в Україні”. Найближчий захід за підтримки останньої – семінар для представників регулятора та індустрії з питань ліцензування – відбудеться 13 – 14 червня цього року.