Обговорено співпрацю Національної ради і Офісу Ради Європи в період проведення виборчих кампаній

14.12.2018

14 грудня в Національній раді відбулася зустріч голови Національної ради Юрія Артеменка, заступника голови Уляни Фещук і члена Національної ради Валентина Коваля із головою Офісу Ради Європи в Україні Мортеном Енбергом. Метою зустрічі було знайти можливі шляхи співпраці Ради Європи із регулятором під час виборів, що мають відбутися в Україні наступного року.

Юрій Артеменко передусім подякував Мортену Енбергу за підтримку Національної ради в попередні роки та численні проекти, які реалізовує Рада Європи для вдосконалення українського законодавчого поля, в тому числі й медійного. 

Водночас під час зустрічі було зазначено, що за останні роки жодних змін у законодавстві, які б регулювали діяльність засобів масової інформації під час виборів, не відбулося. Тому Національна рада і далі стикається із тими проблемами, що й раніше, – неможливістю застосовувати санкції за порушення телерадіоорганізаціями законодавства про вибори. Було зауважено і про нові тенденції, які спостерігаються цьогоріч: поширення матеріалів про кандидатів на вибори ще до початку офіційного старту виборчої кампанії, прагнення деяких медіа змінити логотипи відповідно до прізвищ певних політиків чи найменувань політичних партій.

Сторони обмінялися думками про те, як вони зможуть співпрацювати у виборчий період, і домовилися про періодичні зустрічі під час виборчих кампаній.