11 березня в рамках експертного семінару «DAB+ Цифрове радіо», організованого міжгалузевим об’єднанням «Радіокомітет» у партнерстві з міжнародною організацією «WorldDAB» під патронатом Національної ради, відбулося обговорення перспектив упровадження цифрового радіо в Україні.
У світової громади не виникає сумнівів, що майбутнє в розвитку медіа-технологій, у тому числі радіо, за цифрою. Питання лише в тому, наскільки ефективним буде перехід на нові стандарти. Для того, щоб розповісти про технологію DAB, переваги, які вона надає, і досвід країн з усього світу у впровадженні цифрового радіо, до участі в експертному семінарі були запрошені представники компанії «WorldDAB» – Берні О’Нілл, директор проектів, Ліндсей Корнелл, головний системний архітектор BBC Digital, голова технічного комітету World DAB, Грехем Діксон, голова з питань радіо Європейської мовної спілки, Єнс Стокманн, фахівець з технологій передачі сигналу DAB+. Про процес запровадження цифрового радіо в Польщі за ініціативи Польського радіо розповів Мірек Островскі, технічний директор «Радіо Вроцлав».
Вітаючи учасників експертного семінару, голова Національної ради Юрій Артеменко запевнив, що усі напрацьовані пропозиції будуть враховані регуляторним органом у подальшій роботі. Серед цьогорічних пріоритетів діяльності Національної ради в галузі радіо він назвав роботу над змінами до законодавства про телебачення і радіомовлення, зокрема в частині формування норм нового закону про аудіовізуальні послуги стосовно частки української музики в ефірах радіостанцій, можливості створення вузькоформатного радіо. Щодо часових рамок впровадження цифрового радіо в Україні Юрій Артеменко зазначив, що перш за все необхідно завершити процес переходу на цифру телебачення. І, звичайно, багато залежить від того, «якою буде економіка країни».
Нині про відключення аналогового радіо у 2017 році заявила Норвегія. У 2020 – 2024 роках це планує зробити Швейцарія. Активно питання обговорюється у Нідерландах, Німеччині, Великій Британії, багато інших країн роблять кроки у запровадженні новітніх підходів у поширенні радіо, серед яких Франція, Бельгія, Польща, Австралія тощо.
Серед переваг, які дає впровадження цифрового радіо, – збільшення кількості радіостанцій, у тому числі нішевих, що дозволяє забезпечити найрізноманітніші інтереси слухачів, краща якість звуку і можливість нових додаткових мультимедійних сервісів. Також вартість передачі сигналу в кілька разів нижча, ніж в аналогового радіо. Нові приймачі для цифрового радіо – їх моделей нині нараховується майже 500 – є мобільними і можуть використовуватися як система оповіщення в разі стихійних лих і надзвичайних ситуацій.
Зустріч стала першою у низці заходів, які планується провести з означеного питання упродовж цього року.