Голова Національної ради Ольга Герасим’юк, перший заступник голови Валентин Коваль і працівники апарату медіарегулятора 5 березня зустрілися з головою Офісу Ради Європи в Україні Мачеєм Янчаком і менеджерками програм організації Лейлою Ждановою та Оленою Демченко. Обговорили напрями подальшої співпраці і процес імплементації Закону України «Про медіа».
Україна є одним із пріоритетів Ради Європи, запевнив Мачей Янчак у своєму слові. І організація має План дій для України «Стійкість, відновлення та відбудова», розрахований на 2023-2026 роки, що є результатом мобілізації країн-членів Ради Європи для допомоги Україні.
Він окреслив напрями проєктів Ради Європи, до яких може бути залучена Національна рада. Це, зокрема, свобода вираження поглядів, свобода медіа, гендерна рівність, національні меншини, забезпечення доступу до інформації осіб з інвалідністю, протидія мові ворожнечі, підтримка медіа громад і навіть моніторинг медіа на майбутніх виборах, коли такі відбудуться.
Особливо важливим для регулятора зараз є напрям щодо забезпечення можливості журналістам і медіапрацівникам, які повертаються із війни, інтегруватися у свій звичний робочий процес у медіаорганізаціях, наголосила Ольга Герасим’юк.
Члени Національної ради розповіли гостям про те, як відбувається впровадження Закону «Про медіа», основні новели, які він запровадив.
Сторони порушили питання безпеки журналістів, поширення мови ворожнечі, дискримінації, агресії. Також розглянули виклики, з якими їм доводиться стикатися, і можливості для їх спільного вирішення. Так, Національна рада зацікавлена в експертній підтримці імплементації Закону, адже відбувається ще доопрацювання певних змін. Також корисними є консультації з медіарегуляторами інших європейських країн та підтримка в релокації окремих працівників регулятора.
Представники Офісу Ради Європи також поділилися інформацією про майбутні заходи.