Обговорено кроки подальшої співпраці Національної ради з Радою Європи

12.01.2017

11 січня в Національній раді відбулася зустріч членів регуляторного органу з керівником проектів від Ради Європи  в країнах Східного партнерства Лейлою Маршаніа. Національну раду представляли голова Юрій Артеменко, заступник голови Уляна Фещук і члени регуляторного органу Сергій Костинський та Олег Черниш. Також була присутня експерт Рамкової програми співпраці Ради Європи та Європейського Союзу «Свобода медіа в Україні» Леся Парно-Кириєнко.

Зустріч була присвячена обговоренню пріоритетів співпраці з Радою Європи у сфері регулювання телерадіопростору на цей рік. Рада Європи традиційно упродовж багатьох років надає значну підтримку Україні в розвитку сфери медіа як на рівні аналізу, експертизи, консультацій, так і практичних семінарів, тренінгів, обміну досвідом з колегами інших європейських регуляторів. 

Лейла Маршаніа поінформувала Національну раду, що Рада Європи та Європейський Союз ухвалили рішення про продовження на 2017 рік спільного проекту «Свобода медіа в Україні».

Юрій Артеменко подякував за зацікавленість і підтримку процесів змін у сфері телебачення і радіомовлення в Україні. Він зауважив, що більшість проведених заходів була корисною для регуляторного органу і вітчизняного сектору медіа. Дуже цінною для регулятора є можливість проведення навчань для представників Національної ради в областях, які вже засвідчили свою ефективність і сприяли підвищенню знань і кваліфікації регіональних представників. 

Водночас чимало викликів ще  потребують врегулювання за сприяння Ради Європи. Тому у продовженому проекті Рада Європа у 2017 році готова підтримати пропозиції Національної ради про завершення роботи з розробки веб-платформи для забезпечення прозорості медіа-власності. Також очікується проведення експертних зустрічей і консультацій щодо удосконалення медіа-законодавства у частині надання регулятору належних дієвих інструментів для забезпечення прозорості медіа-власності як ключового фактора гарантування медіа-плюралізму.

У цьому році особливу увагу також буде приділено питанню захисту прав дітей, вивченню досвіду, зокрема грузинського, щодо переходу від аналогового на цифрове мовлення, представленню останніх регуляторних напрацювань на семінарах за участю представників Національної ради.

Представників Ради Європи було поінформовано про питання мовлення громад, зокрема потребу сприяння навчанню стандартам ЄС, РЄ та європейським практикам такої роботи для конкретних мовників, які охочі таким чином організувати свою діяльність.

За результатами зустрічі домовлено, що в Офісі Ради Європи запропоновані Національною радою пріоритети будуть розподілені між двома медіа-проектами і регуляторний орган поінформують, у який спосіб надалі будуть спільно реалізовуватися проекти.

У 2016 році Рада Європи надавала підтримку Україні в рамках двох проектів – «Свобода медіа в Україні» і «Зміцнення свободи медіа і створення системи суспільного мовлення в Україні».