Низці мовників призначено перевірки щодо дотримання ними правил мовлення у дні пам’яті та жалоби

11.07.2018

Регуляторний орган 11 липня призначив позапланові перевірки восьми мовникам через невиконання ними Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті у День чорнобильської трагедії – 26 квітня, День пам’яті та примирення – 8 травня, День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу та День боротьби за права кримськотатарського народу – 18 травня і День пам’яті жертв політичних репресій – 20 травня.

При плануванні програм і передач на такі дні мовники повинні керуватися Правилами ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті. Зокрема у день пам’яті телерадіоорганізації зобов’язані внести до телерадіопередач та сітки мовлення такі зміни: поширювати мінімум раз на дві години в ефірному часі інформацію про день пам’яті; припинити трансляцію комедійних та еротичних фільмів, гумористичних передач; під час телетрансляції розмістити на екрані відповідне стилізоване зображення або палаючу свічку, які є доречними до відповідної події; оголосити о 12.00 хвилину мовчання  із супроводженням звуку метронома, якщо інше не передбачено відповідним нормативно-правовим актом.

Проте у День чорнобильської трагедії в ефірі ТОВ «Музичний телеканал РУ М`ЮЗІК», м. Київ, моніторингом зафіксовано відсутність на екрані палаючої свічки або відповідного стилізованого зображення під час трансляції реклами та динамічних заставок з логотипом телеканалу у період з 11.08 до 24.00, інформацію про день пам’яті було поширено лише о 15.22 та 15.55, а також не було оголошення о 12.00 хвилини мовчання. Крім того, зафіксовано ознаки порушень мовником чинного законодавства 8 і 18 травня.

За результатами моніторингів від 8 травня, у День пам’яті та примирення, ознаки порушень чинного законодавства та Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті виявлені у ефірі ВМП «Горизонт», м. Первомайський Харківської обл. (логотип «ГОРИЗОНТ-TV»), ТОВ «Дитяче телебачення України», м. Київ, ТОВ «ТРК «Сігма» (логотип: «Σ SIGMA TV»), ТОВ «Дитячий телевізійний канал «ЛЯЛЄ», м. Сімферополь АР Крим (логотип «LaLe»).

У День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу та День боротьби за права кримськотатарського народу, який відзначався 18 травня, і День пам’яті жертв політичних репресій – 20 травня, аналогічні ознаки порушень зафіксовано у діяльності шести мовників: ТОВ «ТРК «Сігма», м. Лозова Харківської обл. (логотип: «Σ SIGMA TV»), ТОВ «Дитячий телевізійний канал «ЛЯЛЄ», м. Сімферополь АР Крим (логотип «LaLe»), ТОВ «Медіамережі», м. Київ (логотип «ВСІ НОВИНИ»), ТОВ «ТРК «АЛМА», м. Київ, ТОВ «БІЗНЕС МЕДІА ЛТД», м. Київ і ТОВ «Дитяче телебачення України», м. Київ.

Після проведення позапланових перевірок і з’ясування усіх обставин Національна рада ухвалить відповідні рішення.