Низці мовників призначено перевірки щодо дотримання ними правил мовлення у дні пам’яті та жалоби

12.07.2019

Регуляторний орган  на засіданні 11-12 липня призначив позапланові перевірки дев’яти мовникам через невиконання ними Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті у День чорнобильської трагедії – 26 квітня, День пам’яті та примирення − 8 травня, День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу та День боротьби за права кримськотатарського народу, 75-ті роковини депортації кримських татар та інших народів Криму – 18 травня і День пам’яті жертв політичних репресій – 19 травня.

При плануванні програм і передач на такі дні мовники повинні  увідповіднити свої сітки мовлення до вимог цих Правил. Національна рада постійно звертає увагу телерадіоорганізацій, що в цьому питанні, урегульованому регуляторним актом, який був оновлений за ініціативи індустрії, вона діє принципово і без винятків.  

Проте у День чорнобильської трагедії в ефірі ТОВ «ТРК «Говерла», м. Львів (позивні «Дуже радіо») і ВМП «Горизонт», м. Первомайський Харківської обл. (логотип «Сварожичи») моніторингом зафіксовано, що компанії упродовж доби не транслювали інформацію про цей день. Також радіокомпанія «Говерла» не оголосила о 12.00 хвилини мовчання із супроводженням звуку метронома.

За результатами моніторингів від 8 травня, у День пам’яті та примирення, ознаки порушень чинного законодавства виявлені в ефірі ТОВ «ТРК «Говерла», м. Львів (позивні «Дуже радіо»), ТОВ «ТРК «Інтеррадіо», м. Київ і ТОВ «Медіа група «Надія», м. Київ (логотип «Надія»).

У День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу та День боротьби за права кримськотатарського народу, 75-ті роковини депортації кримських татар та інших народів Криму, який відзначався 18 травня, аналогічні ознаки порушень зафіксовано у діяльності п’яти мовників: ТОВ «Медіа група «Надія», м. Київ (логотип «Надія»),  ТОВ «Мьюзік бокс Україна», м. Київ (логотип «MUSIC BOX»), ПрАТ «Радіокомпанія Люкс», м. Київ (позивні «Люкс ФМ»), ДП «Парламентський телеканал «Рада», м. Київ (логотип «РАДА»), а також ТОВ «Центральноукраїнське бюро новин», м. Кропивницький Кіровоградської обл. (логотип «Вітер»).

19 травня, у День пам’яті жертв політичних репресій, ознаки порушень чинного законодавства та Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті зафіксовані в ефірі ТОВ «Медіа група «Надія», м. Київ (логотип «Надія»), ДП «Парламентський телеканал «РАДА», м. Київ (логотип «РАДА») і ТОВ «ТРК «Академія», м. Вишневе Київської обл. (логотип «ПРАВДА ТУТ Київ»).

Як бачимо, деякі мовники систематично не дотримуються вимог Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті, що не можна пояснити недоглядом працівників чи технічними причинами.

Після проведення позапланових перевірок і з’ясування усіх обставин Національна рада ухвалить відповідні рішення.