НТКУ змінила формат мовлення з інформаційно-розважального на інформаційно-культурологічний

18.04.2013

На засіданні Національної ради 17 квітня серед іншого було переоформлено 4 ліцензії Національній телекомпанії України, м. Київ, у зв’язку зі зміною програмної концепції.

За ліцензією на здійснення супутникового мовлення (логотип «ПЕРШИЙ UKRAINE») змінено формат мовлення з інформаційно-розважального на інформаційно-культурологічний. Відповідно збільшено кількість інформаційно-аналітичних (6.30 хв.), культурно-мистецьких (4.40 хв.), науково-просвітницьких (2.19 хв.) та розважально-музичних (4.30 хв.) передач. Вилучено фільмопоказ, який раніше становив 3 години на добу

У переоформлених ефірній та супутниковій (логотип «ПЕРШИЙ») ліцензіях формат мовлення теж визначено як інформаційно-культурологічний. Зменшено обсяг інформаційно-аналітичних передач з 6 год. 27 хв. до 4 год. 37 хв. на добу. Натомість збільшено кількість культурно-мистецьких (3.39 хв.) та розважально-музичних (3.50 хв.) передач.

За «цифровою» ліцензією на здійснення багатоканального загальнонаціонального телебачення в багатоканальній телемережі МХ-1 відповідно до нового інформаційно-культурологічного формату мовлення зменшено обсяг інформаційно-аналітичних передач до 5 год. 36 хв. на добу (було 7.07 хв.) та розважально-музичних до 4 год. 17 хв. (було 6 год.). Суттєво збільшено обсяг культурно-мистецьких програм з 2 год. 08 хв. до 9 год. на добу, а також науково-просвітницьких (2.24 хв.).