Новий закон про медіа дасть змогу краще захищати дітей від небезпечного контенту

18.08.2022

Які вимоги до захисту дітей у медіа є в Директиві ЄС про аудіовізуальні медіапослуги і як вони реалізуються в інформаційній сфері України, розповіла 17 серпня слухачам «Українського радіо» голова Національної ради Ольга Герасим’юк.

  • Законопроєкт 7345, яким внесено зміни до чинного закону «Про телебачення і радіомовлення», надасть більших повноважень українському регулятору, і це не означає, що він стане цензором. Закон надає можливості на належному рівні захищати національний простір від ворожих випадів в умовах війни.
  • Коли є факти найсерйозніших порушень – колаборація, заклики до агресії, виправдання дій ворога, порушення прав дітей тощо, Національна рада зможе оперативно накладати штрафи, а якщо таке порушення фіксується повторно, то може звертатися до військового командування, щоби анулювати ліцензію.
  • Новий закон про медіа найближчим часом буде розглядатися парламентом у першому читанні, саме він і має запровадити регулювання щодо захисту дітей від шкідливого контенту, подібне до того, що є в країнах Європи.
  • Цей закон повинен визначити процедури регулювання цифрових платформ, інформації, що надається через інтернет. Адже наші діти є користувачами таких платформ з найменшого віку.
  • У новому законі будуть прописані чіткі вимоги до продукту, який можуть споживати діти, часові рамки, передбачено обов’язкову вимогу попередження про шкідливий контент. Він зобов’яже регулятора і співрегулівні органи розробити критерії, за якими визначатиметься небажана для дітей аудіовізуальна продукція.

Докладніше про те, як Національна рада  захищає дітей у медіа, які труднощі були в цьому процесі раніше і що зміниться, коли буде реформовано медіазаконодавство, слухайте  тут:


Перейти до вмісту