Новий «Телетріумф»

19.09.2011

Цьогорічна Національна телевізійна премія «Телетріумф» дещо відрізнятиметься від попередніх. Оргкомітет вирішив запровадити кілька нововведень, серед яких зміна терміну проведення урочистої церемонії, нові підходи до визначення номінацій, розрізнятимуться форматні та оригінальні роботи.

На брифінгу, що відбувся 14 вересня ц.р. в Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення, зазначалося, що цього року процес підготовки проходив досить демократично. Оргкомітет всіляко намагається дослухатися до індустрії, зрозуміти й врахувати нові тенденції та зміни. Для того, щоб дізнатися, які номінації будуть максимально актуальними в премії цього року, проводилося опитування серед телеканалів та продакшн-студій. Список номінацій ще остаточно не затверджений. Поки що їх 40, але протягом наступних двох тижнів можна подавати ідеї щодо додаткових, актуальних на сьогодні номінацій. Оргкомітет з 9 осіб, серед яких представники від телеканалів, продакшн-студій, ІТК і Національної ради, обговорить доцільність їх включення до фінального списку.

У 2011 році Національна телевізійна премія «Телетріумф» пройде в дещо не звичний для неї час, в середині осені. Зміна дат пояснюється насамперед тим, що цього року телевізійний сезон в Україні не зупинявся, більшість телеканалів відмовилися від літньої відпустки. Власне тому є сенс включити передачі літнього сезону до нагородження цього року, оскільки наступного вони вже будуть неактуальними. Заступник голови Національної ради Лариса Мудрак вважає, що рішення перенести дату проведення правильне і логічне «Ми щороку все більше наближаємося до дати, яка є знаковою в телерадіоіндустрії, День працівників радіо, телебачення та зв’язку. Сподіваюся, колись ці дати поєднаються».

І врешті, цього року, під час визначення переможців вперше розрізнятимуться форматні та оригінальні проекти. «Форматними» вважаються ті передачі, аналог яких є в іноземному ефірі, і які, відповідно, пройшли адаптацію формату. А «оригінальні» – це ті, що створені в Україні, без використання міжнародних форматів. Однак ще до кінця не вирішені питання, як саме розподіляти роботи. Оргкомітет зобов’язався надати відповідь на всі запитання в процесі подання заявок або по його завершенні.

Нагадаємо, що «Телетріумф» – перша українська премія в галузі телебачення, яка щороку відзначає найкращих митців у цій сфері. Премія «Телетріумф» присвячена людям телебачення, тим хто кожного дня творить для глядача цікаву й захоплюючу картинку в телевізорі. Започаткований 2001 року, конкурс набирає обертів та стверджується у статусі головної події року для телевізійників і їхньої аудиторії.